jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۷۳۷۸۴ ۲۶ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۲۹

نخست وزیر ترکیه همه پرسی اقلیم کردستان عراق را موضوعی مربوط به امنیت ملی این کشور برشمرده و از اتخاذ تمام اقدامات لازم در این خصوص خبر داد.

ایلدریم: مسعود بارزانی اشتباه خود را تصحیح کند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، «بنعلی ایلدریم» نخست وزیر ترکیه همه پرسی اقلیم کردستان عراق را موضوعی مربوط به امنیت ملی ترکیه برشمرد.

وی همچنین افزود که آنکارا تمام اقدامات را در این خصوص اتخاذ خواهد کرد.

گفتنی است که «بنعلی ایلدریم» نخست‌ وزیر ترکیه پیش از این نیز نسبت به احتمال اعمال تحریم‌ علیه اقلیم کردستان عراق در صورت برگزاری همه‌پرسی هشدار داده بود.

نخست‌ وزیر ترکیه در این خصوص گفت: کمتر از ۱۰ روز تا همه‌پرسی فرصت باقی مانده است. می‌خواهم درخواست دوستانه‌ خود را از مسعود بارزانی تکرار کنم و بگویم، تا زمان باقی مانده، این اشتباه را تصحیح کنید.

«بنعلی ایلدریم» در ادامه نیز تهدید کرد: ما نمی‌خواهیم تحریمی را اعمال کنیم. اما اگر به آن نقطه برسیم، همین حالا ترکیه گام‌ هایی را در این راستا از پیش آماده کرده است.

گفتنی است، پارلمان اقلیم کردستان عراق اخیرا پس از ۲ سال با برگزاری نشستی، طرح برگزاری همه‌پرسی استقلال در ۲۵ سپتامبر سال جاری میلادی را به تصویب رساند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر