jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۷۳۱۶۶ ۲۴ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۶:۵۱

عفو بین‌الملل اعلام کرد که ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگا سیاست "زمین سوخته" را در پیش گرفته است.

عفو بین‌الملل: اقدامات ارتش میانمار "پاک‌سازی قومی" است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روسیا الیوم، سازمان عفو بین الملل روز پنجشنبه با استناد به تصاویر ماهواره‌ای مربوط به روستاهای سوخته شده در راخین، نیروهای امنیتی میانمار را به "پاکسازی هدفمند" اقلیت مسلمانان روهینگا طی سه هفته اخیر متهم کرد.

این سازمان حقوقی که مقر آن در لندن است اعلام کرد که دست کم 26 روستا در استان راخین توسط ارتش میانمار به آتش کشیده شده‌اند به طوری که عکس‌های ماهواره‌ای خانه‌هایی را نشان می‌دهد که از آن‌ها دود بلند می‌شود.

از 25 اوت، 80 تصویر ماهواره‌ای از آتش‌سوزی در نقاط مختلف استان راخین گرفته شده است.

یکی از پژوهشگران سازمان عفو بین‌الملل خاطرنشان کرد که استان راخین شاهد تخریب هدفمند بوده است و این اقدام نیروهای امنیتی میانمار" پاکسازی قومی" است.

این سازمان به نقل از شاهدان عینی روهینگا اعلام کرد که نیروهای امنیتی با استفاده از بنزین و بمب‌های دست ساز منازل این استان را به آتش کشیده‌اند.

تیرانا حسن، مدیر پاسخگویی به بحران در عفو بین‌الملل تصریح کرد که نمونه‌ها و شواهد واضحی از تجاوزات در این منطقه وجود دارد که حاکی از آن است که نیروهای امنیتی میانمار روستاها را محاصره کرده‌اند و شروع به آتش کشیدن منازل ساکنان فراری کرده‌اند تا آن‌ها را با خاک یکسان کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر