jamejamonline
استان ها اصفهان کد خبر: ۱۰۷۱۵۱۰   ۱۹ شهريور ۱۳۹۶  |  ۲۰:۴۵

اگرچه قیمت رحم اجاره‌ای در اصفهان توافقی است اما گزارش قیمت‌های نجومی از رونق بازار این تجارت غیر رسمی حکایت دارد.

پیش‌‌ فروش رحم‌ اجاره‌ای در اصفهان

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، مسئول آموزش مرکز باروری و ناباروری اصفهان گفت: قیمت رحم اجاره‌ای در اصفهان توافقی است اما پیش فروش ۱۹ میلیون تومانی با پرداخت ماهانه ۲۰۰ هزار تومان هم گزارش شده است.

مهرانگیز جعفرزاده افزود: در حال حاضر افراد زیادی در اصفهان در لیست انتظار برای دریافت تخمک اهدایی، رحم اجاره‌ای و اهدای جنین هستند اما دهنده کم داریم.

وی ادامه داد: با سازمان بهزیستی و زندان‌‌های استان، مذاکراتی صورت گرفته تا افراد نیازمند با مراجعه به مرکز باروری و ناباروری اصفهان و با فروش تخمک، جنین و رحم هم مشکل مالی خود را حل و نیز خانواده‌ ای را با بچه دار شدن خوشحال کنند.

مسئول آموزش مرکز باروری و ناباروری اصفهان تصریح کرد: این مرکز محلی برای خرید و فروش نیست بلکه تنها به دنبال چاره‌ای برای بچه دار شدن زوج های نابارور است که تنها با اهدای تخمک یا رحم اجاره‌ای یا اهدای جنین بچه دار و امیدوار به زندگی می شوند و از میزان طلاق کاسته می‌شود.

جعفرزاده تاکید کرد: مرکز باروری و ناباروی تمام امور را به صورت قانونی پیگیر است تا هر دو طرف با اعتماد و اطمینان بتوانند مشکل خود را حل کنند. البته تاکنون بهزیستی و سازمان زندان‌ها حاضر به همکاری در این زمینه، نشدند.

وی اضافه کرد: رحم اجاره ای و اهدای تخمک و جنین از نظر شرعی و وزارت بهداشت مشکلی ندارد، ضمن این که فروش و یا اهدای اسپرم نیز صورت می گیرد ولی با این حال بسیاری از افرادی که از روش های مختلف اقدام به بارداری کردند و موفق نشدند، زیر بار این روش می‌روند.

مسئول آموزش مرکز باروری و ناباروی با اشاره به اینکه اهداکنندگان باید شرایط ویژه داشته باشند، گفت: زنان مطلقه یا بیوه با سن کمتر از ۳۴ سال که یک بار بچه دار شده باشند، می توانند پس از سنجش سلامتی و ارائه سند ازدواج، در این طرح شرکت کنند که بعد از اعلام رضایت، از طرف ما نامه به دادگستری ارسال و اقدامات اولیه صورت می گیرد.

به گفته جعفرزاده، تخمک اهدایی بین دو و نیم میلیون تا سه و نیم میلیون تومان است و هزینه جنین سه و نیم میلیون تومان. در حال حاضر قیمت رحم اجاره ای ۱۹ میلیون تومان است که با دریافت ماهانه ۲۵۰ هزار تومان امکانپذیر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: