jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۷۱۴۰۹   ۱۹ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۰:۲۶

صدر اعظم آلمان با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای با ایران دوره مهمی از دیپلماسی بود، خواستار پایان دادن به بحران کره شمالی بر اساس الگویی مانند توافق هسته‌ای شد.

حل بحران کره شمالی براساس الگوی برجام

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، صدر اعظم آلمان با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای با ایران دوره مهمی از دیپلماسی بود و پایان خوبی داشت خواستار پایان دادن به بحران کره شمالی بر اساس الگویی مانند توافق هسته‌ای شد.

آنگلا مرکل در مصاحبه با روزنامه فرانکفورتر از آمادگی خود برای وارد شدن در مذاکرات حل بحران کره شمالی خبر داد و گفت: اگر حضور ما در این مذاکرات مطلوب باشد بلافاصله من به این مذاکرت بله خواهم گفت.

مرکل در این مصاحبه ضمن اشاره به مذاکرات هسته‌‌ای ایران با 1+5 گفت: این مذاکرات بسیار طولانی اما دوره مهمی از دیپلماسی بود و نتیجه خوبی نیز در بر داشت.

وی افزود: من می‌توانم چنین چارچوبی را برای پایان دادن به بحران کره شمالی تصور کنم، اروپا و به خصوص آلمان باید نقش فعالی در این زمینه ایفا کنند.

تنش در شبه جزیره کره طی ماه‌های اخیر و در پی آزمایش‌های موشکی کره شمالی و نیز رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی به شدت افزایش یافته و آزمایش اخیر بمب هیدروژنی از سوی پیونگ‌ یانگ نیز بر شدت این تنش‌ها افزوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها