jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۰۶۹۷۸۲ ۱۳ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۷:۱۰

سرمربی تیم ملی ایران گفت: مطمئنا فردا تیم ملی سوریه سعی می‌کند که تاریخ‌سازی کند. ما هم سعی می‌کنیم که یک روز تاریخی را رقم بزنیم.

می خواهیم مقابل سوریه تاریخ سازی کنیم / نظر کی روش درباره شایعه تبانی بازی ایران و سوریه

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرآنلاین؛ کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی فوتبال برابر سوریه گفت: مطمئنا بازی فردا اهمیت بالایی دارد. با توانایی‌های سوریه آشنا هستیم و باید خیلی خوب در نظر داشته باشیم که چه تیم توانمندی هستند. در ابتدای این بازی‌ها کسی فکر نمی‌کرد سوریه شانسی برای صعود داشته باشد.

او ادامه داد: شکی نیست که سوریه کار بزرگی تا به حال انجام داده است. آنها به بازی آخر مقدماتی پای گذاشتند در حالی که امیدها و توقعات‌شان با ازبکستان و کره جنوبی برابری می‌کند. در ۹ بازی گذشته ما به تک تک رقبا احترام گذاشتیم و فردا هم تفاوتی ندارد. همان احترامی را که به سایر رقبا گذاشتیم به سوریه می‌گذاریم.

سرمربی تیم ملی ایران گفت: مطمئنا فردا تیم ملی سوریه سعی می‌کند که تاریخ‌سازی کند. ما هم سعی می‌کنیم که یک روز تاریخی را رقم بزنیم. تلاش ما این است که ۲۴ امتیاز کسب کنیم. فرمول ما این است که هر بازی حکم یک بازی در جام جهانی را دارد. تلاش می‌کنیم بهترین نمایش را ارائه کنیم. کاملا آماده و هوشیار هستیم. بار دیگر تکرار می‌کنم که فردا باید با تمرکز بالا آخرین بازی را مقابل سوریه انجام دهیم و آخرین بازی را با یک برد به پایان برسانیم.

کی‌روش درباره آمادگی ایران در خط دفاعی و ضعف در خط هجومی و برنامه او برای جام جهانی گفت: همیشه سعی کردیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. در ۹ بازی سعی کردیم هشت گل بزنیم. در بعد هجومی هم جایی برای پیشرفت هست. باید در ضربات آخر بهتر عمل کنیم.

او ادامه داد: در فوتبال بین‌المللی و در رده ملی تیم‌ها به هم نزدیک هستند و همین موضوع کار را دشوار می‌کند. ما هم فکر می‌کنیم و اعتقاد ما این است که در بعد هجومی می‌توانیم پیشرفت کنیم. باید نتایج را به جایی برسانیم که میانگین گل زده ما به دو گل در هر بازی نزدیک شود اما اگر این مقدور نباشد، اگر نصف گل هم ما را به پیروزی برساند خوب است.

کی روش درباره شایعه تبانی در این بازی گفت: این وظیفه شما (رسانه‌ها) است که این موضوع را پیگیری کنید و به پلیس بگویید. من در فوتبال کار می‌کنم و در رسانه‌ها کار نمی‌کنم. این کار وظیفه شما است.

کی روش درباره تعریف و تمجید سرمربی سوریه از ایران بابت صعود زودهنگام به جام جهانی گفت: سوریه در خط هجومی هفت گل زده و در خط دفاعی هم شش گل خورده و بعد از ما بهترین خط دفاعی را دارد. حریف بازیکنان بسیار خوبی دارد. عمر سوما مهاجم این تیم است و از جلال حسینی می‌توانید درباره او جویا شوید. بازیکنان‌شان در بهترین باشگاه‌ها بازی می‌کنند. این نشان می‌دهد که حضورشان در این مرحله هدیه نبوده و شانسی به دست نیامده است. بزرگ‌ترین اشتباه تیم‌های هم گروه این بود که سوریه را دست کم گرفتند. مشکل، این اشتباهی است که سعی می‌کنیم هیچ‌گاه مرتکب نشویم. حتی وقتی که سعودی ها ما را مجبور کردند در استخر مالزی به میدان برویم لباس ورزشی به تن کردیم و به میدان رفتیم. به عنوان یک تیم به سوریه احترام می‌گذاریم و می‌گوییم بازی مقابل این تیم کار راحتی نیست.

او افزود: سوری‌ها وقتی این‌جا آمدند، صحبت از دوستی و برادری کردند ولی در مالزی میزبان بدی بودند و با بازیکنان ما بد رفتاری کردند. آنها درون زمین رفتار زشتی داشتند. البته آن یک داستان دیگر است. فردا سعی می‌کنیم در یک زمین مناسب بازی کنیم اما این سوء‌تفاهم به وجود نیاید که آنها در مالزی کار را برای ما راحت کردند. سعی می‌کنیم قبل از بازی تمرکزمان روی بازی باشد و پس از بازی آغوش‌مان را باز می‌کنیم و با عشق و محبت با حریف برخورد می‌کنیم.

او درباره قول مساعد فدراسیون برای حل مشکلات بعد از بازی با سوریه و این که آیا در جشن صعود شرکت می‌کند یا خیر، اظهار کرد: ترجیح می‌دهم که صحبت‌های خود را با رییس فدراسیون، مهدی تاج انجام دهم و محرمانه باشد. اگر دوست دارید از صحبت‌های ما مطلع شوید، برخی از اصحاب رسانه از صحبت‌های ما مطلع هستند. همیشه تعدادی از دوستان شما اطلاعات خوبی دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر