jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۲۹۶ ۱۳ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مسئول هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: پیوند اعضای دو بیمار مرگ مغزی، به شش بیمار نیازمند جانی دوباره بخشید.

زهرا سیاح اظهار کرد: مرد جوان 21 ساله لردگانی که در هشتم شهریورماه به علت تصادف با موتورسیکلت دچار مرگ مغزی شد به بیمارستان کاشانی شهرکردمنتقل شد.وی افزود: کبد و کلیه های این جوان جداسازی و آماده اهدا به بیماران نیازمند شد.سیاح گفت: بیمار مرگ مغزی 46 ساله دیگری که به دلیل خونریزی مغزی از ششم شهریورماه در بیمارستان کاشانی شهرکرد بستری شده بود با رضایت خانواده وی کبد و کلیه‌ها جداسازی شد.وی با اشاره به اینکه کلیه‌ها پس از جداسازی در شهرکرد به بیماران نیازمندپیوند زده شد، تصریح کرد: کبد و نسوج بیماران مرگ مغزی به تهران، شیراز و اصفهان فرستاده شد که این اهداء عضو به شش بیمار نیازمند جانی دوباره بخشید.سیاح خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون اعضای 15 بیمار مرگ مغزی در این استان به بیماران نیازمند اهداء شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر