jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۰۳۳ ۱۲ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

تست الکل و مرفین راننده اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی از سوی کارشناسان پزشکی قانونی منفی اعلام شد. راننده هم منکر خواب در زمان حادثه شده است.

سردار تقی مهری، رئیس پلیس راهور ناجا درباره آخرین وضعیت تصادف مرگبار دختران دانش‌آموز هرمزگانی گفت: اطلاعات سامانه «سپه‌تن» درباره این اتوبوس نشان می‌دهد سرعت تردد آن 85 کیلومتر در ساعت بوده که در محدوده سرعت مجاز قرار دارد، ولی تصاویر دوربین‌های پلیس نشان ‌می‌دهد راننده اتوبوس چهره‌ای خسته داشته است.

وی ادامه داد: اتوبوس حامل دانش‌آموزان تمام معاینات فنی لازم را داشته است. در اتوبوس فوق دو راننده حضور داشتند و طبق مقررات و ضوابط موجود درحال تردد بوده و هیچ مشکل خاصی نداشته ‌است.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: این‌که تعداد دانش‌آموزان این اتوبوس بیش از حد مجاز آن بوده صحت ندارد و ظرفیت اتوبوس با تعداد مسافران آن متناسب بوده است.

وی درباره حرف‌های راننده هم گفت: با توجه به شواهد امر که ناشی از نبود توجه به جلو از سوی راننده که به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی اوست، وی اظهار کرده که خواب نبوده، ولی اظهاراتش دقیق نیست. مراجع قضایی در حال بررسی دقیق‌تر ماجرا هستند.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحسن موسوی، رئیس دادگستری شهرستان داراب گفت: بعد از تصادف مرگبار اتوبوس دانش‌آموزان دختر هرمزگانی در روز جمعه در داراب، یکی از رانندگان که زنده بود، به پزشکی قانونی منتقل و تست الکل و مرفین از او گرفته شد که روز شنبه پس از گرفتن آزمایش‌های لازم از وی کارشناسان پزشکی قانونی اعلام کردند تست الکل و مرفین وی منفی است.

پیکر دانش‌آموزان دیروز در زادگاهشان تشییع و به خاک سپرده شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر