jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۸۵۵۷ ۱۱ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مردم آمریکا از دونالد ترامپ می‌خواهند نام بنیاد جورج سوروس را در میان فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد.

به گزارش ریانووستی، تاکنون 63 هزار نفر این درخواست را امضا کرده‌اند و تا 19 سپتامبر 2017 میلادی باید نزدیک به 37 هزار نفر دیگر آن را امضا کنند تا کاخ سفید و شخص رئیس‌جمهور آمریکا درخواست را بررسی کند.

در متن این درخواست آمده است: جورج سوروس، میلیاردر آمریکایی به عمد و به طور مداوم در تلاش برای بی‌ثبات کردن آمریکا و اعمال خشونت علیه کشور و مردم است. به همین منظور امضاکنندگان از دولت فدرال و وزارت دادگستری آمریکا می‌خواهند بسرعت شخص جورج سوروس و تمامی بنیادها و شرکت‌های تابعه آن را تروریستی دانسته و نسبت به توقف فعالیت و مصادره اموال آن اقدام کنند.

بنیاد سوروس با نام بنیاد «جامعه باز» متعلق به جورج سوروس، سیاستمدار و سرمایه‌دار آمریکایی است که سال 1993 میلادی تأسیس شد.

سوروس در بیش از 30 کشور جهان از جمله جمهوری‌های سابق شوروی نمایندگی دارد و بارها به نقش موثر در تغییر قدرت در بسیاری از کشورهای جهان متهم شده است.

وی همچنین نقش خود را در انقلاب نارنجی سال 2004 میلادی اوکراین و انقلاب میدان در سال 2013 میلادی این کشور انکار نمی‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر