jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۸۵۴۹ ۱۱ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگو با همتای آمریکایی خود بر واکنش متقابل مسکو در برابر اقدامات تحریک‌آمیز واشنگتن تاکید کرد.

به گزارش مهر و به نقل از راشاتودی، سرگئی لاوروف در مذاکره تلفنی با رکس تیلرسون همتای آمریکایی خود، گفت که مسکو پس از بررسی اقدامات جدید ضدروسی واشنگتن، پاسخ متقابل را می‌دهد.

این گفت‌وگوی تلفنی شامگاه پنجشنبه به خواسته طرف آمریکایی انجام گرفت و تیلرسون اعلام کرد در آینده نزدیک، محدودیت‌های بیشتری علیه فعالیت مراکز دیپلماتیک روسیه اعمال خواهد شد.

وزیر خارجه روسیه در پاسخ به این سخنان، از تشدید تنش‌ها در روابط دو کشور ابراز تاسف و تصریح کرد که این وضعیت را مسکو شروع نکرده است، ولی با دقت تدابیر جدید ضدروسی واشنگتن را بررسی می‌کند و سپس پاسخ لازم را اعلام خواهد کرد.

پایگاه اینترنتی روزنامه کامرسانت به نقل از یک مقام دیپلماتیک روسیه نوشت: مراکزی که در واشنگتن و نیویورک باید از روز شنبه تعطیل شود، نمایندگی‌های بازرگانی روسیه هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر