jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۸۴۷۹ ۱۱ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان با بیان اینکه زیرساخت ها برای فعالیت صنعتگران در استان فراهم است گفت: اگرچه منابع مالی دولت برای اجرای پروژه ها کاهش یافته اما توسعه زیرساخت ها برای جذب سرمایه گذار در دستور کار است.

اخلاق محمدیان اظهار کرد: امسال 2 تصفیه خانه فاضلاب در شهرک های صنعتی ایذه و رامهرمز به بهره برداری رسید و سه تصفیه خانه نیز در دست احداث است که بالای 80 میلیارد ریال برای آنها سرمایه گذاری پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: بهره برداری از مرکز خدمات فناوری و کسب و کار در خوزستان از دیگر اقدامات شرکت شهرک های صنعتی خوزستان است.

محمدیان در خصوص شهرک صنعتی شماره پنج اهواز نیز گفت: در یک سال گذشته 30 هکتار مجوز واگذاری در این شهرک از محیط زیست دریافت شده که بخشی از آن واگذار شده است.

مدیرعامل شهرک های صنعتی خوزستان افزود: همچنین طرح جامع اهواز در شورای برنامه ریزی خوزستان تصویب و برای تایید به شورای عالی شهرسازی ارسال شده و اگر این طرح تایید شود مشکلات زیست محیطی برخی از شهرک های صنعتی اهواز نیز برطرف شده و می توانیم سرمایه گذاران بیشتری جذب کنیم.

وی بیان کرد: همچنین ساخت شهرک تخصصی پایین دستی و میان دستی پتروشیمی در محدوده ماهشهر، آغاجاری و امیدیه به مساحت سه هزار هکتار، در دستور کار قرار گرفته که بی شک تاثیر بسزایی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی این منطقه دارد.

محمدیان گفت: این طرح در مدت سه ماه به هیات دولت ارسال شد و در مجمع عمومی سازمان نیز تصویب شده و به زودی پس از تایید نهایی دولت اقدامات اساسی تر آغاز می شود.

وی ادامه داد: ساخت این شهرک صنعتی زنجیره تولیدی صنایع پتروشیمی را تکمیل می کند و یک فرصت بسیار مناسب در منطقه است.

مدیرعامل شهرک های صنعتی خوزستان ادامه داد: اکنون تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا زیرساخت های شهرک های موجود را به طور کامل آماده کرده و از شهرک سازی بی رویه جلوگیری کنیم.

وی یادآور شد: قرار بود در هفته دولت نخستین ناحیه صنعتی صنفی تخصصی نمایشگاه داران کلنگ زنی شود که سعی می شود در آینده ای نزدیک این اقدام انجام شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر