jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۸۲۷۸ ۰۹ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

معاون رئیس‌جمهور عراق درباره تصمیم استان کرکوک مبنی بر مشارکت در همه‌پرسی الحاق به اقلیم کردستان هشدار داد.

نوری‌المالکی تاکید کرد که تصمیم برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان و تصمیم استان کرکوک عراق مبنی بر مشارکت در همه‌پرسی الحاق به اقلیم کردستان، تمام امیدها برای یافتن راه‌حلی را که به بحران با اقلیم کردستان پایان دهد، از بین می‌برد. این اقدام، رویکردی خطرناک و مقدمه‌ای برای چالش‌ها و اختلافات و چه بسا درگیری بین گروه‌ها در مناطقی که بر سر آن نزاع وجود دارد، به شمار می‌رود.

نخست‌وزیر سابق عراق از همه عقلای اقلیم کردستان، کل عراق، پارلمان و دولت خواست که تدابیری فوری برای جلوگیری از این تحول خطرناک و حفظ وحدت و منافع همه عراقی‌ها و حاکمیت کشورشان اتخاذ کنند.پیش از این حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق گفته بود که تصمیم استان کرکوک برای مشارکت در همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق، تصمیمی اشتباه است.

شورای استانداری کرکوک روز سه‌شنبه به مشارکت در همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق که قرار است 25 سپتامبر آینده برگزار شود، رای داد.این رای‌گیری در حالی برگزار شد که نمایندگان عرب و ترکمانی در استان کرکوک آن را تحریم کرده بودند. /خبرگزاری‌های عراق

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر