jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۷۷۵۰ ۰۸ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس کمیسیون اروپا بر این باور است که ترکیه درحال برداشتن گام‌های بزرگ و مهمی برای دور شدن از اروپاست.

به گزارش تسنیم و به نقل از آسوشیتدپرس، ژان کلود یونکر روز سه‌شنبه در سخنانی گفت: ترکیه در حال برداشتن گام‌های بزرگی برای دور شدن از اروپاست. وی افزود: رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه می‌خواهد اتحادیه اروپا مذاکرات عضویت با کشورش را متوقف کند. رئیس کمیسیون اروپا اضافه کرد: فکر می‌کنم اردوغان امیدوار است اروپا مذاکرات عضویت را متوقف کند تا مسئولیت آن را بر گردن اتحادیه اروپا بیندازد و نه ترکیه.

ترکیه در 12 سال گذشته در حال مذاکره برای پیوستن به اتحادیه اروپا بوده، ولی به رغم وعده‌های اتحادیه اروپا، این مذاکرات به بن‌بست رسیده است. بروکسل به آنکارا وعده داده بود در صورت کمک برای جلوگیری از ورود مهاجران خارجی به مرزهای اروپا، روند مذاکرات برای پیوستن به این اتحادیه تسریع خواهد شد. سرکوب مخالفان و منتقدان در ترکیه پس از کودتای نظامی نافرجام، با انتقادات زیادی از سوی کشورهای اروپایی روبه‌رو شده است. یونکر از اروپایی‌ها خواسته است مذاکرات را متوقف نکنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر