jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۷۴۴۲ ۰۷ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

اول باید در مورد شرایط آماده‌سازی حرف بزنیم بعد درباره قرعه‌کشی

کی‌روش: شانس صعود به مرحله دوم جام جهانی را داریم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که اگر نمایش تیم ملی ایران عالی باشد، شانس دارد برای اولین بار در تاریخ به مرحله دوم جام جهانی صعود کند. کارلوس کی‌روش که با یکی از روزنامه‌های کره‌ای صحبت می‌کرد درخصوص شرایط تمرین در کره جنوبی و انتظاراتی که از تیم ملی می‌رود توضیحاتی داد که در ادامه می‌آید:

ایران هم‌اکنون صلاحیت حضور در جام جهانی را به دست آورده است. شما از مسابقه با کره جنوبی چه انتظاراتی دارید؟

می‌دانیم که به جام جهانی صعود کرده‌ایم، اما اینجا هستیم تا بهترین عملکرد خود را ارائه داده و تلاش کنیم تا بازی را ببریم. حریف بسیار آماده‌ای مقابل خود داریم. به‌خوبی می‌دانیم که لیگ کره به‌صورت ویژه در تاریخ‌های 28 و 29 مرداد تعطیل شد تا تیم ملی آنها بتواند برای این بازی آماده شود. این نشان‌دهنده احترام آنها برای تیم ملی ایران است، به همین دلیل تلاش می‌کنیم تا بهترین عملکرد خود را ارائه داده و از این فرصت استفاده کنیم تا تجربه بیشتری هم برای خود و هم برای بازیکنان جوان‌ترمان به دست آوریم.

به‌نظر شما زمین و شرایط تمرین مناسب است؟

من از شما می‌پرسم. آیا به نظر شما این زمین، زمین خوبی است؟ شما بهتر می‌دانید زمانی که کره به ایران می‌آید ما نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا بهترین شرایط و امکانات موجود را در اختیارشان قرار دهیم. بهترین استادیوم، بهترین زمین، بهترین غذا و... وقتی کسی بهترین‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد، شما باید نسبت به او سپاسگزار باشید. در حال حاضر همه می‌دانیم که این زمین بهترین نیست. اما با انجام این کار شما تنها باعث بهتر و قدرتمندتر شدن ایران می‌شوید. این شرایط به ما کمک می‌کند تا رشد کنیم و بهتر آماده شویم، اما برای فوتبال کره و طرفدارانش تنها سرافکندگی به بار می‌آورد.

ایران مجوز حضور در جام جهانی را به دست آورده است، آن هم برای دومین بار متوالی. انتظارات شما در این باره چیست؟ آیا شما این انتظار را دارید که به مرحله دوم هم صعود کنید؟

در مورد این مساله هیچ شکی نیست. اولا این‌که انتظارات من و طرفداران فوتبال ایران این است که فوتبال را در سطح عالی بازی کرده و افتخار، شادی و خوشحالی را به میهن بیاوریم. ثانیا این‌که اگر تیم ملی فوتبال ایران عالی بازی کند مسلما شانس بهتری داریم تا برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران به مرحله دوم صعود کنیم، با وجود این، این هدف و رویا به این بستگی دارد که ایران بتواند یک برنامه آماده‌سازی، جاه‌طلبانه، ممتاز و خاص را برای جام جهانی برگزار کند. برای انجام این کار نیاز داریم تا یک سرمایه‌گذاری درست، به‌جا و یک برنامه تقویت فنی را به‌طور خاص برای آن دسته از بازیکنانی داشته باشیم که از تیم‌های داخلی می‌آیند و تمرین‌ها و استانداردهای مشابه بازیکنانی را که در اروپا بوده‌اند، نداشته‌اند. معلوم است که مرحله قرعه‌کشی جام جهانی می‌تواند باعث بهبود آمال و آرزوهای ما شود اما اگر ما تنها اهداف و رویاهایمان را متکی بر بخت و اقبال کنیم و باز هم همان وعده‌های معوقه را بدهیم، دیگر به هیچ‌جا نمی‌رسیم، برای همین ابتدا باید در مورد شرایط آماده‌سازی خود صحبت کنیم و بعد از آن می‌توانیم در مورد قرعه‌کشی صحبت کنیم و نه به‌عکس.

قدوس امروز به کره می‌رسد

علیرضا حقیقی، میلاد محمدی، علیرضا جهانبخش، سعید عزت‌اللهی و رضا قوچان‌نژاد نفراتی بودند که دیروز در تمرینات حاضر شدند. سایر نفرات نیز تا امروز به کره جنوبی می‌رسند. این درحالی است که همه منتظر حضور سامان قدوس، بازیکن جدید تیم ملی هستند که پیش از این سابقه بازی در تیم ملی سوئد را هم داشته است. این بازیکن امروز به کره جنوبی می‌رسد تا در تمرینات شرکت کند. مرتضی پورعلی‌گنجی، اشکان دژاگه و علی کریمی اولین لژیونرهایی بودند که به اردوی تیم ملی ملحق شدند.

سردار آزمون پس از بازی 22 دقیقه‌ای مقابل توسنو و مصدومیتی که برای او به وجود آمد، به تهران سفر کرد. مهاجم جوان تیم ملی فوتبال کشورمان دیدار مقابل کره جنوبی را به دلیل مصدومیت از دست داده است، اما با توجه به برطرف شدن این مصدومیت تا بازی با سوریه در تهران به اردوی تیم ملی اضافه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر