jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۷۳۷۱ ۰۷ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

فریدون شهبازیان، حسام‌الدین سراج و پیروز ارجمند در نشست خبری سومین جشنواره ایرج بسطامی ضمن انتقاد از وضعیت موجود موسیقی ایران به تشریح جزئیات این جشنواره پرداختند.

به گزارش جام‌جم، نشست خبری سومین دوره جشنواره ایرج بسطامی با حضور فریدون شهبازیان (رئیس شورای سیاستگذاری)، حسام‌الدین سراج (دبیر هنری)، پیروز ارجمند (دبیر جشنواره) و فاطمه بسطامی (مدیر موسسه ایرج بسطامی) ظهر دیروز در سالن امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

حسام‌الدین سراج (دبیر هنری جشنواره) در این نشست گفت: متاسفانه در این سال‌ها شاهد یک اغتشاش موسیقایی در کشورمان هستیم و این موضوع بر کسی پوشیده نیست و به نظر می‌رسد هیچ فضای تنفسی برای نفس کشیدن موسیقی جدی وجود ندارد.

این خواننده افزود: خوانندگان جوان ‌باید یک آواز و یک تصنیف مرتبط با همان آواز را در مدت زمان 14دقیقه ضبط کرده و برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. فریدون شهبازیان نیز گفت: ما به واسطه تجربیاتی که در دوره‌های قبلی این جشنواره و جشنواره‌های دیگر به دست آورده‌ایم تلاش کردیم تا اصلاحاتی انجام بدهیم. این جشنواره، جمع سلایق مختلف است. البته موسیقی، هنر والایی محسوب می‌شود و صد در صد تخصصی است. از این رو ما در این جشنواره از افراد متخصص مورد قبول جامعه هنری استفاده کرده‌ایم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر