jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۶۷۱۲۲ ۰۶ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۰:۰۸

رئیس «کمیسیون انرژی» مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر کسانی از محل هدفمندی یارانه‌ها، یارانه دریافت می‌کنند که به هیچ‌وجه وجود خارجی ندارند و برخی از آنها در خارج از کشور زندگی می‌کنند و برخی از آنها هم شرایط استفاده از یارانه را ندارند.

کسانی یارانه دریافت می‌کنند که به هیچ‌وجه وجود خارجی ندارند/ ضرورت تحقیق و تفحص

به گزارش جام جم آنلاین ،فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در گفت‌وگو با میزان با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: هدفمندی یارانه‌ها یکی از موضوعات چالش‌برانگیز در مبحث برنامه ششم توسعه بود که در پی آن آمار و ارقام متفاوتی درباره درآمد و هزینه‌کرد آن منتشر شد.

وی افزود: برخی از نمایندگان مجلس در حال حاضر معتقدند درآمدها در این حوزه بیش از آنی است که دولت اعلام می‌کند و در عین حال هزینه‌کرد در مبحث هدفمندی یارانه‌ها کمتر از درآمدها است. این در حالی است که دولت با این موارد مخالفت می‌کند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به اعتقاد بنده ضرورت دارد تا در بخشهایی اعم از یارانه‌ها که درآمدزایی می‌کند شفاف‌سازی صورت پذیرد و محل هزینه و مصرف به‌درستی اعلام شود تا مابه‌التفاوت‌ها به‌خوبی مشخص باشد.

حسنوند ادامه داد:‌ همچنین باید گفت که در حال حاضر کسانی از محل هدفمندی یارانه‌ها، یارانه دریافت می‌کنند که به هیچ‌وجه وجود خارجی ندارند و برخی از آنها در خارج از کشور زندگی می‌کنند و برخی از آنها هم شرایط استفاده از یارانه را ندارند که توصیه می‌شود این منابع به سایر افراد و یا اینکه در بخش‌هایی چون تولید و اشتغال هزینه شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: به هرحال چندین هزار میلیارد تومان درآمد کشور در محل هدفمندی یارانه‌ها مصرف می‌شود و ضرورت دارد در این بحث تحقیق و تفحص صورت پذیرد تا بسیاری از موارد شفاف‌سازی شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر