jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۷۰۱۳ ۰۶ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل دامپزشکی استان تهران هشدار داد

سایه تب کریمه کنگو بر مراسم عید قربان امسال

مدیر کل دامپزشکی استان تهران با بیان این که برگزاری مراسم عید قربان امسال در وضعیت هشدار قرار دارد، گفت: بیماری تب کریمه کنگو می‌تواند مخاطرات تلخی برای افرادی که اقدام به ذبح دام زنده در مراکز غیرمجاز می‌کنند، داشته باشد.

به گزارش تسنیم، سید اصغر برایی‌نژاد در نشست خبری مربوط به اجرای طرح نظارت بر ذبح دام در استان تهران گفت: با همکاری استانداری، شهرداری، سازمان حفاظت محیط‌زیست، جهاد کشاورزی و دستگاه‌های ذی‌ربط دیگر در عید قربان امسال 91 مرکز عرضه بهداشتی دام زنده در استان تهران برای ارائه خدمات به مردم فعال خواهند بود تا مردم دام مورد نیاز خود را در شرایط بهداشتی خریداری کنند.

وی افزود: در روز عید قربان و عرفه سال جاری 300 دکتر دامپزشک، کارشناس دامپزشکی و ناظر شرعی در 91 مرکز فعال حضور خواهند داشت و مناطق 22 گانه شهر تهران در این مراکز مستقر خواهند بود. همچنین 14 کشتارگاه شهر تهران نیز این خدمات را در روزهای یاد شده ارائه می‌کنند.

برایی‌نژاد با اشاره به این که دام زنده آلوده به تب کریمه کنگو علائم مشخصی برای مردم ندارد، گفت: به همین منظور لازم است مردم حتما دام زنده مورد نیاز خود را از مراکز مجاز یاد شده که تحت نظارت دامپزشکی قرار دارند خریداری کنند و از ذبح این دام‌ها در مراکز شهری و روستایی بپرهیزند. وی درباره راه‌های انتقال این بیماری گفت: تماس با کنه‌های آلوده و گزش آنها، تماس با خون آلوده، ورود خون آلوده به مخاط چشم
و زخم شده بدن انسان و حتی تماس با گوشت تازه می‌تواند به انتقال این بیماری منجر شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر