jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۰۶۶۲۵۰   ۰۵ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۷:۰۳

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی در رابطه با فرا رسیدن ایام عید قربان و نگرانی برای بیماری تب کریمه کنگو گفت: برای کنترل تب کریمه کنگو و دیگر بیماریهای مشترک بین انسان و دام ، شهروندان به جایگاه‌های در نظر گرفته شده مراجعه کنند.

اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از گرانی گوسفند در ایام عید قربان/ نگرانی‌ از تب کریمه کنگو وجود ندارد

علی‌اصغر ملکی در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین افزود: در حال حاضر قیمت گوسفند زنده مطابق دو هفته‌ اخیر است و افزایش قیمتی را در پی نداشته و با نزدیک شدن روز عید قربان تمهیدات لازم در دستور کار قرار گرفته است.

ملکی گفت: دام زنده مورد نیاز استان تهران توسط امور عشایر تامین شده و در تمامی مناطق 22گانه شهرداری تهران عرضه می‌شود. برای راحتی شهروندان در جهت خرید و ذیح دام زنده برای روز عید قربان، در هر کدام از این مناطق قربانگاه‌هایی در نظر گرفته شده است تا مردم بتوانند به راحتی دام زنده مورد نیاز خود خریداری کرده و زیر نظر دامپزشک دام‌ها را ذبح کنند.

وی تاکید کرد: برای کنترل تب کنگو و دیگر بیماریهای مشترک بین انسان و دام، شهروندان به جایگاه‌های در نظر گرفته شده مراجعه کنند. دام‌هایی که به این جایگاه‌ها ورود می‌کنند پیش از آن قرنطینه شده‌اند و تحت نظر سازمان دامپزشکی هستند. در این مراکز دام‌ها توسط دامپزشک قبل از ذبح مورد بررسی قرار می گیرند و بعد از آن هم لاشه مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی ادامه داد : در روز عید قربان تمامی کشتارگاه‌های تهران به صورت اضطراری کار می کنند و شهروندان عزیز می توانند دام مورد نیاز خود را از این مراکز نیز تهیه نمایند همچنین برای خرید دام، مورد مقرر شده دیگر این است که می‌توانند برای خرید دام به قصابی‌هامراجعه کنند و پس از ذبح دام در کشتارگاه توسط قصابی، گوشت را به‌صورت آماده تحویل بگیرند تا از احتمال بروز آلودگی‌ها جلوگیری شود.

وی در پایان درباره وضعیت گوشت در بازار نیز گفت: روند واردات گوشت 20 روزی است که بصورت همه روزه توسط امور پشتیبانی دام و سازمان کشاورزی صورت می‌گیرد و در تمامی میادین، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مغازه‌ها گوشت تنظیم بازاری عرضه شده است. در حال حاضر گوشت مصرفی با قیمت مصوب 33هزار تومان به مشتری فروخته می‌شود بنابراین کمبودی را احساس نمی‌کنیم و گوشت مورد نیاز جامعه تامین شده است تا در روز عید قربان مشکلی نباشد بخصوص اینکه بعد از آن تاسوعا و عاشورای حسینی را پیش رو داریم و برنامه‌ریزی مناسب انجام شده است.

نسترن نعمتی- خبرنگار جام‌جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر