jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۶۵۹۷۵   ۰۳ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۹:۳۸

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: تمام عوامل کسب پیروزی قاطع و قریب الوقوع فراهم است و مسأله فقط گذر «زمانی اندک» برای کسب این پیروزی است.

عوامل کسب پیروزی قاطع و قریب الوقوع فراهم است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی خود درباره آخرین تحولات نبرد در بلندی های عرسال و اراضی سوریه گفت: یکی از اهداف نبرد در بلندی های عرسال برقراری امنیت در مرزهای لبنان و سوریه و بازگرداندن نظامیان ربوده شده است. از اهداف نبرد بلندی های القلمون غربی نیز پایان دادن به حضور داعش در القلمون و برقراری امنیت راه دمشق بود.

سید حسن نصر الله گفت: ما معتقدیم جداسازی نبردها در بلندی های لبنان و سوریه امکان پذیر نیست. پیروزی هایی که در دو جبهه بلندی های لبنان و سوریه محقق شده است بسیار بزرگ است. ارتش لبنان عملیات دقیق و حرفه ای را در مراحل پیشین نبردها با حداقل هزینه و کسب نتایج عالی به انجام رساند.

وی درباره آخرین تحولات نبرد در بلندی های لبنان و سوریه گفت: 270 کیلومتر مربع از اراضی سوریه در بلندی های القلمون غربی آزاد شده است و 40 کیلومتر مربع دیگر باقی مانده است تا آزاد شود. افراد مسلح داعش در وسط منطقه عملیاتی وسیعی که بیست درصد آن در داخل خاک لبنان و چهل درصد در داخل خاک سوریه است محاصره شده اند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت مذاکرات با گروه داعش همزمان با ادامه درگیری ها با این گروه شروع شده است.

سید حسن نصر الله گفت: آمار دقیقی ار تعداد افراد مسلح و خانواده های محاصره شده آنان در وسط منطقه عملیاتی بلندی های لبنان و سوریه در دست نیست. تعداد زیادی از تروریست های مسلح داعش تسلیم نیروهای مقاومت شده اند و ما به خاطر پایبندی به تعهدات خود از پخش تصاویر تسلیم شدن آنان خودداری می کنیم.

وی افزود: تمام طرف ها خواهان حل اختلافات در سوریه هستند و به نظر می رسد فرماندهی داعش به موضوع خروج با امنیت افرادش از منطقه عملیاتی توجهی نشان نمی دهند.

نصرالله گفت: تمام عوامل کسب پیروزی قاطع و قریب الوقوع فراهم است و مسأله فقط مسأله گذر «زمانی اندک» برای کسب این پیروزی است.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: نباید برای نبردها در بلندی های لبنان و سوریه سقف زمانی تعیین کرد. داعش دوباره از افراد غیرنظامی به عنوان سپر انسانی استفاده می کند و این مسأله باعث شده است پیروزی در این عملیات به تعویق بیافتد.

وی افزود: در مورد نحوه تعامل با جبهه النصره در بلندی های عرسال به سناریوی قبلی رسیدیم، یعنی ایجاد خط گفتگو همراه با جنگ. گفتگو در داخل خاک سوریه و بنا به درخواست سرکردگان افراد مسلح انجام شد. آتش بس قبل از رسیدن به هرگونه توافقی برقرار نخواهد شد. هدف از انجام شدن گفتگوها محقق ساختن اهداف عملیات نظامی در خاک سوریه و لبنان است.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: شرط اولیه هر گونه توافق کامل با داعش روشن شدن سرنوشت نظامیان ربوده شده لبنانی و بازگرداندن آنها است. گفتگو با تروریست ها در خاک سوریه به معنای عبور از هدف روشن شدن سرنوشت سربازان ربوده شده لبنانی نیست.

نصر الله افزود: با وجود ذهنیتی که از داعش سراغ داریم بهتر آن است به سمت گزینه قاطع نظامی پیش برویم.

دبیر کل حزب الله با خطاب قرار دادن سرکردگان داعشی گفت: تصمیم پیروزی در نبرد بلندی های لبنان و سوریه قطعی است و ما وقت زیادی برای از دست دادن فرصت این پیروزی نداریم.

وی در سخن با لبنانی ها تصریح کرد: شما به سوی یک پیروزی بسیار بزرگ پیش می روید و باید به این پیروزی افتخار کنید. در آینده (نزدیک) شاهد برقراری امنیت در مرزهای لبنان بدون حضور تروریست ها خواهیم بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

همه بچه‌های ابو رجب

همه بچه‌های ابو رجب

داعش که حس می‌کرد دیگر دارد نفس‌های آخرش را می‌کشد، زورهای آخرش را هم می‌زد و روزهای سختی را برای رزمندگان سوریه ساخته بود. ما آن روزها در خط‌مقدم جنگ و با تیم مستندسازی رفته بودیم اما قرارمان به ساختن مستند نبود.

نامه‌ای به یک استاندار نگران

نامه‌ای به یک استاندار نگران

شما در هر چیزی که تخصص داشته باشید، جهان را از همان پنجره می‌بینید. البته لزوما صادق نیست، اما رایج است. من یک لیست دارم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر