jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۴۹۷۷ ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

وزیر امور خارجه با اشاره به این‌که حفظ برجام و جلوگیری از بدعهدی آمریکا اولویت ماست، گفت: نباید اجازه دهیم آمریکا برجام را با هزینه ایران اجرا یا نقض کند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محمدجواد ظریف در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوی سیما اظهار کرد: آمریکا زمانی می‌تواند در جامعه جهانی موفق شود که بتواند جمهوری اسلامی را به عنوان طرف بدعهد نشان دهد و ما زمانی می‌توانیم به موفقیت دست پیدا کنیم که نشان دهیم جمهوری اسلامی ضمن داشتن انتخاب‌ها و فرصت‌های متعدد به تصمیمات و تعهدات قبلی خود متعهد است.

وزیر امور خارجه گفت: مشاوران دولت جدید آمریکا تاکید می‌کنند که اگر آمریکا بخواهد از برجام خارج شود به انزوای این کشور در دنیا می‌انجامد و این واقعیتی است که می‌توان با برنامه‌ریزی درست ما و جذب سرمایه‌گذاری بیشتر از سوی اروپا و همکاری بیشتر اتحادیه اروپا در زمینه اجرای برجام، عدم خروج آمریکا را تضمین کرد.

وی افزود: تاثیر منفی خروج آمریکا بسیار بیشتر از تاثیر منفی برای ایران است، از این رو منافع ایران از برجام با حضور آمریکا یا بدون آن برقرارخواهد بود.

ظریف اظهار کرد: اروپایی‌ها در شرایط فعلی تمایل دارند اجرای برجام را ادامه دهند آن هم بدون توجه به سیاست‌های لحظه‌ای آمریکا برای خروج از برجام.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر