jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۴۱۷۹ ۲۹ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

غلامعلی خوشرو، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در پاسخ به بیانیه نیکی هیلی، نماینده آمریکا در این سازمان که در 15 آگوست در وبسایت این نمایندگی منتشر شد، این بیانیه را عاری از حقیقت دانست و گفت: ادامه این لفاظی‌ها و اتهامات بی‌اساس ضدایران، تازه‌ترین نمونه از اظهارات تحریک کننده، تهدیدات آشکار و اقدامات غیرمسئولانه برخی مقامات ارشد دولت آمریکا در بدنام‌سازی ایران است و تضعیف برجام مغایر با تعهدات آمریکا طبق بند 28 از توافق هسته‌ای است.

به گزارش مرکز دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه، وی ضمن اشاره به این‌که باید از تاریخ درس گرفته شود، تاکید کرد: مقامات آمریکایی باید از اشتباهات گذشته خود اجتناب کنند. خوشرو در ادامه اظهار کرد: کسانی‌که قصد بازگشت به زبان تحریم و تهدید را دارند زندانی اوهام گذشته خود هستند و با هراس افکنی و دشمن تراشی فقط خود را از منافع صلح محروم می‌کنند.

هیلی هفته گذشته در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور کشورمان که گفته بود ایران قادر است در صورت لغو برجام بسرعت فعالیت هسته‌ای عادی خود را از سر بگیرد، گفت باید با برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران برخورد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر