jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۶۳۹۴۶   ۲۹ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

دانشجویان دانشگاه صنعتی آیندهوون هلند با استفاده از گیاهان، خودروی الکتریکی قابل بازیافت ساخته‌اند. به گزارش پرشین خودرو، مدت‌هاست دوستداران محیط زیست به دنبال بهینه‌سازی خودروها هستند.

خودروی خاصی که قصد معرفی آن را داریم، حتی از دقیق‌ترین بررسی‌های زیست‌محیطی هم عبور می‌کند؛ به این دلیل که بخش‌های زیادی از آن، با گیاهان و مخصوصا چغندرقند ساخته شده است. این خودروی دانشجویی از انرژی الکتریکی استفاده می‌کند و قادر به حمل چهار مسافر با حداکثر سرعت 80 کیلومتر بر ساعت است. این خودرو «لینا» نام دارد و دانشجویان دانشگاه صنعتی آیندهوون در هلند آن را ساخته‌اند. بدنه، شاسی و قسمت‌های داخلی این خودرو از یک کامپوزیت مبتنی بر مواد زیستی ساخته شده است که خواصی مشابه فایبرگلاس دارد. در کامپوزیت‌های فیبر ـ پایه، برای تقویت ساختار از گیاه کتان استفاده می‌شود؛ در حالی که بیوپلاستیک زیستی مورد استفاده در این خودرو به‌طور کامل از چغندرقند ساخته شده است. بیوپلاستیک زیستی ابتدا به شکل هسته لانه‌زنبوری تبدیل می‌شود و سپس بین لایه‌های کتان کامپوزیت قرار می‌گیرد. تنها اجزایی که از مواد زیستی ساخته نمی‌شوند، سیستم تعلیق، چرخ‌ها و البته سیستم محرکه برقی خودرو هستند که شامل بسته‌های مدولار باتری و یک جفت موتور الکتریکی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر