jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۳۵۲۰ ۲۸ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

فروش 15هزار تن بادام مامائی از استان چهارمحال و بختیاری با تاجران هندی و عربی در حال انجام است .

به گزارش صدا و سیما ، مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: با شروع فصل برداشت فرایند امضای قرارداد فروش 15هزار تن بادام " مامائی " با تاجران کشورهای هندوستان وعربی حوزه خلیج فارس درحال انجام است.

وی قیمت هر کیلوگرم مغز بادام صادراتی استان را 900 هزار ریال اعلام کرد و گفت: بدلیل مرغوبیت این محصول، بیشتر کشورهای همسایه حوزه خلیج فارس نیز برای خرید اعلام آمادگی کرده اند.

مدیرامور باغبانی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری سطح زیرکشت باغات بادام استان را 14 هزار هکتار اعلام کرد وافزود: حدود 2 هزار هکتار از این باغات بصورت نهال و نابارورند.

وی گفت: چهارمحال و بختیاری رتبه نخست تولید بادام کشور را دارد و امسال بطور میانگین حدود دو تن در هکتار تولید شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر