مدیر عملیات حج از اعلام برنامه زمانبندی برای حضور زائران در رمی جمرات خبر داد.
کد خبر: ۱۰۶۳۴۶۱
برنامه حضور زائران در رمی جمرات اعلام شد

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، نصرالله فرهمند گفت: براساس هماهنگی های انجام شده؛ زائران ایرانی از ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز دهم ذی الحجه برای رمی جمرات عزیمت خواهند کرد.

مدیر عملیات حج از زائران کشورمان خواست؛ طبق برنامه زمانبندی شده و براساس هماهنگی های لازم با مدیران و روحانیون کاروان ها عمل کنند.

وی با اشاره به تشکیل کارگروههای تخصصی برای ساماندهی و برنامه ریزی مشاعر و عرفات خاطرنشان کرد: تدابیر و برنامه ریزی های خوبی برای آسایش زائران در سرزمین منا و عرفات صورت گرفته است.

فرهمند گفت : چادرهای زائران کشورمان در سرزمین منا و عرفات؛‌ علاوه بر اینکه به کولرهای گازی مجهز است؛ از سقف بالاتری نیز برخوردار است که شدت گرما را کاهش می دهد.

مدیر عملیات حج در عین حال به گرمای هوا در ایام تشریق اشاره و به زائران توصیه کرد دستورالعمل های بهداشتی و خود مراقبتی را جدی بگیرند تا دچار گرمازدگی نشوند.

وی با بیان این مطلب که امسال هیات پزشکی با مجوز کشور میزبان در سرزمین منا و عرفات نسبت به دایر کردن درمانگاه ها اقدام خواهد کرد؛ اظهار داشت: تیم هیات پزشکی کشورمان امسال با یک برنامه ریزی جدید در عرفات حضور خواهند داشت و انشاالله زایران کشورمان به خوبی اعمال و مناسک حج را به جا خواهند آورد.

فرهمند با اشاره به اینکه روز به روز بر تعداد زائران بیت الله الحرام در مکه مکرمه افزوده می گردد؛ گفت: باتوجه به حضور میلیونی زایران از کشورهای مختلف در مکه مکرمه؛ پلیس این شهر محدودیت های ترافیکی را به اجرا خواهد گذاشت لذا زائران در ترددهای درون شهری؛ صبر و حوصله بیشتری داشته باشند.

مدیر عملیات حج همچنین با بیان آمار و ارقامی از آخرین وضعیت حضور زائران ایرانی در شهرهای مکه و مدینه گفت: در حال حاضر حدود ۱۷ هزار ایرانی از طریق فرودگاه جده وارد مکه شده اند و حدود ۳۵ هزار زائر نیز از هشتم مرداد ماه تاکنون به مدینه سفر کرده و بسیاری از آنها پس از زیارت مسجد النبی و اماکن مقدسه در مدینه منوره؛ راهی مکه شده اند.

وی افزود: زائران کشورمان با ۱۹۸ پرواز شامل ۱۵۲ پرواز ایران ایر و ۴۶ پرواز سعودی به سرزمین وحی سفر کرده اند و پیش بینی می شود در عملیات بازگشت حجاج به کشور نیز ۸۰ درصد پروازها توسط ایران ایر انجام شود.

فرهمند همچنین درخصوص پروازهای برگشت زائران گفت: بازگشت زائران ایرانی پس از انجام مناسک حج؛‌ از ۱۵ شهریور (‌از فرودگاه جده) و از ۱۹ شهریور (از فرودگاه مدینه)‌ به مقصد ایستگاه های پروازی در کشور انجام خواهد شد.

یادآور می شود امسال ۸۶ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی در مناسک حج ابراهیمی حضور دارند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها