jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۱۹۲۴ ۲۳ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

پارسا پات، نماینده ایران در نوزدهمین دوره مسابقات جهانی دانش‌آموزی علوم اعصاب (International Brain Bee World Championship, IBBWC) که از 12 تا 15 مرداد 96 در شهر واشنگتن برگزار شد، موفق به کسب مقام پنجم جهان شد. به گزارش جام‌جم و به نقل از انجمن علوم اعصاب ایران، این مسابقات همزمان با کنگره انجمن روان شناسی آمریکا و با حضور نمایندگان 25 کشور جهان برگزار شد. مسابقات جهانی دانش آموزی علوم اعصاب (Brain Bee) سالانه همزمان با یکی از کنگره‌های مطرح حوزه علوم اعصاب در یکی از کشورهای جهان برگزار می‌شود. امسال ایران برای سومین سال پیاپی در این مسابقات شرکت کرده بود. در مرحله نهایی این مسابقات، کشورهای شرکت‌کننده نماینده داشتند و دانش‌آموزان طی دو روز در حوزه‌های نوروفیزیولوژی، نوروآناتومی، نوروهیستولوژی و تشخیص بالینی بیماری‌های مغز و اعصاب به صورت کتبی، شفاهی و عملی مورد آزمون قرار می‌گیرند. نام ایران برای دومین سال پیاپی است که در جمع پنج رتبه برتر این مسابقات قرار می‌گیرد.

انجمن علوم اعصاب ایران به عنوان متولی رسمی برگزاری این مسابقات در ایران با کمک وزارت آموزش و پرورش و حمایت مالی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، هر سال مسابقات کشوری علوم اعصاب را در دو مرحله در تمام استان‌ها برگزار می‌کند. هدف از برگزاری این مسابقات ترویج علوم اعصاب به عنوان یکی از علوم و فناوری‌های نوین برای به دانش‌آموزان 13تا 18 ساله مقطع دبیرستان و انتخاب نماینده ایران برای شرکت در مسابقات جهانی است. گفتنی است مرحله اول آزمون مسابقات کشوری امسال در آذرماه 96 و مرحله نهایی مسابقات کشوری اواخر فروردین ماه 97 برگزار خواهد شد تا نماینده ایران برای شرکت در مسابقات جهانی 2018 آلمان انتخاب شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر