آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد، تقاضای جهانی برای نفت امسال بیش از حد انتظار افزایش خواهد یافت.
کد خبر: ۱۰۶۱۹۰۵

به گزارش رویترز، آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد، تقاضای جهانی برای نفت امسال بیش از حد انتظار افزایش خواهد یافت و به رغم افزایش تولید نفت در آمریکای شمالی و تبعیت ضعیف اوپک از توافق کاهش تولید، به کاهش مازاد عرضه در بازار جهانی کمک خواهد کرد.

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ماهانه خود، پیش‌بینی‌اش از رشد تقاضای نفت در سال 2017 را از 4/1 میلیون بشکه قبلی به 5/1 میلیون بشکه در روز افزایش داده و گفته، انتظار دارد سال آینده نیز میزان تقاضا 4/1 میلیون بشکه افزایش یابد.

این آژانس مستقر در پاریس که به کشورهای صنعتی جهان در زمینه سیاست‌های انرژی توصیه‌های تخصصی ارائه می‌کند، در ادامه می‌افزاید: میزان تقاضا که بالاتر از میزان پیش‌بینی شده قبلی خواهد بود، تولیدکنندگان را تشویق خواهد کرد.

در ادامه گزارش آمده است، میزان تبعیت اوپک از توافق کاهش تولید در ماه جولای به 75 درصد کاهش یافته که پایین‌ترین رقم از زمان آغاز اجرای توافق در ماه ژانویه بوده است.

لیبی نیز که در حال حاضر از توافق کاهش تولید معاف است، تولید خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. در نتیجه میزان کل عرضه نفت جهان در ماه جولای
520 هزار بشکه در روز افزایش یافته و در حد 500 هزار بشکه بالاتر از متوسط یک سال قبل باقی مانده است.

این موسسه بین‌المللی همچنین پیش‌بینی کرده، میزان تولید نفت کشورهای غیر عضو اوپک در سال 2017 به میزان 700 هزار بشکه و در سال 2018 به میزان 4/1 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

براساس برآورد این گزارش، میزان ذخایر نفت در کشورهای صنعتی در ماه‌های ژوئن و جولای کاهش داشته، اما همچنان 219 میلیون بشکه بالاتر از متوسط پنج سال گذشته است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها