jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۱۸۵۵ ۲۳ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

فرهاد امیرسالاری که اکنون در شهرستان جهرم به عنوان کشاورز نمونه شناخته می‌شود فعالیت خود را با 500 هزار تومان آغاز کرده است.

به گزارش تسنیم ، اشتغال‌زایی و تولید چند منظوره توسط کارآفرینان این مرز و بوم آن قسمت اقتصاد ایران را که خاموش مانده است، روشن می‌کند و این مهم سبب ایجاد فرصت‌های جدید و جذب سرمایه‌های هنگفت می‌شود. نمونه این تولید چند منظوره در شهرستان جهرم رخ داده است.

فرهاد امیرسالاری کشاورز نمونه جهرمی در زمینی به مساحت 30 هکتار مترمربع به فعالیت کشاورزی و باغداری مشغول است و در کنار آن با ایجاد دامپروری و مرغداری اشتغال‌زایی کرده است. او در سال 89 و 90 به عنوان نهال کار نمونه استان شناخته شد.

به گفته وی شروع فعالیت‌های اقتصادی او با سرمایه 500 هزار تومان بوده و در بخش دامپروری با دو رأس گوسفند آغاز کرده و به 250 رأس گوسفند رسانده است. امیرسالاری می‌گوید: «با همسر و هفت فرزندم در یک بیابان در یک سایه‌بان چهار متری که از برگ نخل و پلاستیک ساخته بودم، زندگی می‌کردم. اینجا نه آب بود و نه درختی، تنها یک کارگر ساده بودم بدون هیچ پشتوانه مالی».وی که سایه‌بان 4 متری را پس از 30 سال نگه داشته تا گذشته‌اش را فراموش نکند، می‌افزاید: در ابتدا 2 هزار اصل نهال داشتم و با تانکر آب می‌آوردم اما به دلیل بارندگی‌های اخیر اکنون از آب قنات استفاده می‌کنم.در حال حاضر 100 هزار اصل نهال درخت دارم که تمام نهال‌های اینجا شناسه‌دار و دارای گواهی سلامت هستند و به استان‌های هم جوار صادر می‌شود.

این کشاورز جهرمی در صدد توسعه فعالیت‌های اقتصادی خود است و به گفته وی اگر مسئولان حمایت کنند و تجهیزات مثل برق در اختیار او قرار دهند می‌تواند سالن گلخانه ایجاد کند، تعداد کارگران خود را افزایش دهد و از 40 کارگری که در این مجموعه در حال فعالیت هستند به 100 کارگر برساند.

یکی از آرزوهای امیرسالاری این است که بتواند این منطقه را به نام خودش فرهادآباد نامگذاری کند و این شهرک به روستا تبدیل شود.

علیرضا صحرائیان فرماندار ویژه شهرستان جهرم با اشاره به فعالیت این کشاورز نمونه می‌گوید: این مکان را می‌توان به عنوان یک مکان گردشگری و بوم‌گردی تعریف کرد و با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی فعالیت این کشاورز و کارآفرین جای قدردانی و تحسین دارد زیرا توانسته برای 40 سرپرست خانواده زمینه اشتغال فراهم کند.به گفته وی مشکل برق این منطقه بزودی حل می‌شود. فرماندار ویژه جهرم با اشاره به اشتغال‌زایی در شهرستان جهرم می‌گوید: در سال گذشته حدود 500 میلیار تومان توسط بانک‌های عامل و 1 میلیارد و 700 میلیون تومان توسط صندوق کارآفرینی امید وام کم بهره برای اشتغال‌زایی 8 هزارو 430 نفر گرفته شده است.

به گفته صحرائیان از این تعداد 7 هزار در بخش کشاورزی و مابقی در بخش صنعت, خدمات و صنایع وابسته بوده است و میزان اشتغالزایی امسال به مرز 14 هزار نفر می‌رسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر