jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۰۱۸۹ ۱۸ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

‌فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: تالاب‌خواری و زمین‌خواری محیط زیست گیلان را رنج می‌دهد.

‌به گزارش ایسنا،ساسان اکبری‌پور گفت: موفق شدیم، از ابتدای سالجاری تاکنون 3 هزار دستگاه ادوات صید و صیادی غیرمجاز را در استان توقیف کنیم.وی با اشاره به کشف دو هزار قطعه ماهی که صیادان متخلف به صورت غیرمجاز آنان را صید کرده بودند، افزود: شکار در فصل ممنوعه از دیگر چالش‌های زیست محیطی استان به شمار می‌رود و از ابتدای سالجاری تاکنون 8مورد شکار در فصل ممنوعه مشاهده شده که افراد متخلف راهی دادگاه شده‌اند.اکبری‌پور خاطرنشان‌کرد: تخریب و برداشت غیرمجاز شن و ماسه از رودخانه‌های گیلان از دیگر مشکلاتی است که این اکو سیستم‌های ارزشمند را تهدید می‌کند و امسال 30 مورد تخلف در این خصوص شناسایی شده است.وی تصریح‌کرد: زمین‌خواری، تالاب‌خواری و تصرف اراضی ملی از چالش‌های زیست محیطی گیلان است که با 170 نفر نیرو و با همکاری نیروی انتظامی و دستگاه‌های قضایی سعی بر جلوگیری فعالیت سودجویان داریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر