jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۰۱۸۹ ۱۸ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

‌فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: تالاب‌خواری و زمین‌خواری محیط زیست گیلان را رنج می‌دهد.

‌به گزارش ایسنا،ساسان اکبری‌پور گفت: موفق شدیم، از ابتدای سالجاری تاکنون 3 هزار دستگاه ادوات صید و صیادی غیرمجاز را در استان توقیف کنیم.وی با اشاره به کشف دو هزار قطعه ماهی که صیادان متخلف به صورت غیرمجاز آنان را صید کرده بودند، افزود: شکار در فصل ممنوعه از دیگر چالش‌های زیست محیطی استان به شمار می‌رود و از ابتدای سالجاری تاکنون 8مورد شکار در فصل ممنوعه مشاهده شده که افراد متخلف راهی دادگاه شده‌اند.اکبری‌پور خاطرنشان‌کرد: تخریب و برداشت غیرمجاز شن و ماسه از رودخانه‌های گیلان از دیگر مشکلاتی است که این اکو سیستم‌های ارزشمند را تهدید می‌کند و امسال 30 مورد تخلف در این خصوص شناسایی شده است.وی تصریح‌کرد: زمین‌خواری، تالاب‌خواری و تصرف اراضی ملی از چالش‌های زیست محیطی گیلان است که با 170 نفر نیرو و با همکاری نیروی انتظامی و دستگاه‌های قضایی سعی بر جلوگیری فعالیت سودجویان داریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

در نقد، اسیر هواهای نفسانی نشویم

در نقد، اسیر هواهای نفسانی نشویم

تخریب و انتقاد در تعریف ماهیت و معنا با هم متفاوت هستند. به عبارتی، راه نقد از تخریب جداست، چرا که نقدکردن ملزومات و شرایطی دارد که یک منتقد باید به علم و تخصص آن مجهز باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر