jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۵۹۳۶۷   ۱۶ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: در حال حاضر برنامه‌ریزی برای ثبت ملی عنبران به عنوان شهر ملی گلیم انجام شده است که نیاز است در این زمینه همه دستگاه‌های اجرایی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

به گزارش تسنیم ، علیرضا دباغ عبداللهی اظهار داشت: در حال حاضر پرونده ثبت ملی عنبران به شهر ملی گلیم در حال تشکیل است که برای تحقق این امر نیاز است همه دستگا‌ه‌های اجرایی و اعضای شورای شهر عنبران تعامل همه‌جانبه‌ای داشته باشند تا بتوانیم به این دستاورد بزرگ برسیم.وی با اشاره به این که شهر ملی شدن نیازمند زیرساخت‌ها و امکانات و اعتبارات است، افزود: باید شرایط ویژه‌ای در شهر عنبران در حوزه گلیم اختصاص یابد و کوچه و خیابان‌های این شهر با محوریت صنایع دستی گلیم باشد و دبیرستانی در ارتباط با آموزش متقاضیان در حوزه گلیم راه‌اندازی شود.

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: استان اردبیل به ویژه عنبران ظرفیت بسیاری در صنایع دستی به ویژه گلیم دارد که اگر حمایت همه‌جانبه‌ای از این فعالان انجام شود بی‌شک تحول عظیمی در حوزه صنایبع دستی گلیم به دست می‌آید.معاون صنایع دستی میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: سومین نمایشگاه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل 16 تا 20 مرداد ماه در نمایشگاه بین‌المللی اردبیل برگزار می‌شود که در این نمایشگاه شرکت‌کنندگان در 120 غرفه محصولات و تولیدات حود را در بخش صنابع دستی به معرض نمایش می‌گذارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر