jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۵۸۸۲۲   ۱۴ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۹:۳۰

رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود پیرامون راه های افزایش همکاری برای حل بحران های عراق و سوریه و همچنین مقابله با نفوذ ایران با یکدیگر گفتگو کردند.

افزایش همکاری های آمریکا و فرانسه برای مقابله با نفوذ ایران

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، کاخ سفید با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که دونالد ترامپ و امانوئل ماکرون در یک تماس تلفنی پیرامون راه های افزایش همکاری برای حل بحرانهای عراق و سوریه و همچنین «مقابله با نفوذ ایران» با یکدیگر گفتگو کردند.

کاخ سفید در این بیانیه از گفتگوی ترامپ و همتای فرانسوی وی در مورد طرح یک راه حل سیاسی برای بحران لیبی و مقابله با فعالیت های تروریستی در منطقه ساحل آفریقا خبر داد.

طبق بیانیه کاخ سفید، سران دو کشور آمریکا و فرانسه همچنین بر سر این موضوع که دولت «نیکلاس مادورو» در ونزوئلا مکلف به اعاده حقوق مردم این کشور است، توافق نظر داشتند.

علاوه بر آن، ترامپ و ماکرون بار دیگر بر اهمیت اجرای مفاد «پیمان های مینسک» جهت دستیابی به یک توافق صلح آمیز در اوکراین تأکید کردند.

آنها همچنین در مورد منافع دوجانبه خود در برابر کره شمالی بحث و گفتگو کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها