jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۵۸۷۲۲   ۱۴ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

در آستانه برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری و سفر هیات خارجی برای شرکت در این مراسم، مقامات سیاسی مهمان در گفت‌وگوهای جداگانه با رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر امور خارجه بر گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند.

در گفت‌وگویی که میان علی لاریجانی و جاب ایندوگامی رئیس مجلس تانزانیا صورت گرفت، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران و تانزانیا با یکدیگر روابط خوب و دوستانه‌ای دارند و تشکیل سفارتخانه به گسترش این روابط کمک زیادی خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، علی لاریجانی دیروز در این دیدار افزود: گروه دوستی ایران و تانزانیا در ماه آینده به کشور شما سفر خواهد کرد و این امر می‌تواند سطح روابط پارلمانی را ارتقا بخشد.

همچنین رئیس مجلس تانزانیا در این دیدار یادآور شد: تقویت روابط گروه‌های دوستی در کشور و تبادل تجربه‌ها میان کارکنان در پارلمان می‌تواند به ارتقای سطح روابط کمک کند.

همچنین علی لاریجانی در دیدار «زبیری علی مولدی» رئیس مجلس زنگبار با او خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های بسیاری برای ارتقا و گسترش روابط ایران و زنگبار وجود دارد.

همچنین به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف در دیداری که «اشتفان یاکوب» نایب رئیس مجلس ملی مجارستان با او داشت، اظهار کرد: در سالهای اخیر مراودات خوبی با مجارستان داشتیم و سوابق روابط بسیار طولانی است.

«اشتفان یاکوب» نایبرئیس مجلس ملی مجارستان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در کشورمان ابراز علاقهمندی کرد که همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف تقویت شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر