jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۵۵۷۷۶ ۰۵ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

اولین مرکز جامع خونگیری غرب کشور با حضور مدیرعامل سازمان انتقال خون در کرمانشاه افتتاح شد.

دکتر مریم میرزاده مسئول بخش اهداکنندگان اداره کل انتقال خون استان کرمانشاه در حاشیه افتتاح این مرکز اظهار کرد: در مرکز جامع خونگیری سه نوع دستگاه خونگیری کامل، پلاکت فرزیس و پلاسما فرزیس مستقر است.وی افزود: در خونگیری کامل از اهداکننده خون کامل دریافت شده و با استفاده از دستگاه پلاکت فرزیس تنها پلاکت دریافت شده و با دستگاه پلاسما فرزیس نیز تنها پلاسما از اهداکننده دریافت می‌شود.

میرزاده تصریح کرد: در این مرکز هم اکنون 14 تخت خونگیری ویژه مردان، دو تخت خونگیری ویژه بانوان و هفت تخت نیز ویژه خونگیری پلاسما و پلاکت مهیاست. وی با بیان این‌که پلاسما و پلاکتی که به تنهایی دریافت می‌شود نسبت به پلاسما و پلاکتی که از خون کامل دریافت می‌شود کیفیت بالاتری دارد، گفت: پلاسما در درمان بیماری‌هایی مانند سرطان و پیوند مغز استخوان استفاده می‌شود./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

در روزهای اخیر شاهد اقدام هماهنگ سه کشور اروپایی در احضار سفرای جمهوری اسلامی ایران بوده‌ایم و این مساله نشان می‌دهد ما دقیقا روی موضوع حساسی دست گذاشته‌ایم که این‌گونه باعث واکنش اروپایی‌ها شده‌ است.

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

از دو هفته پیش که با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورمان مواجه شدیم، این انتظار وجود داشت رفته‌رفته رشد قابل‌توجهی را نیز در موارد مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری مشاهده کنیم؛ اتفاقی که دیروز رخ داد و مجدد آمار جان‌باختگان ناشی از کرونا از مرز200 نفر در روز تجاوز کرد.

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر