jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۰۵۵۱۸۹   ۰۴ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۹:۴۵

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار در گفتگو با جام جم آنلاین:

26 میلیون مرغ در کشور تلف شده است / صادرات به قطر علت کمبود تخم مرغ نیست

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذاراز افزایش 30 تا 35درصدی قیمت تخم مرغ و بدنبال آن کمبود آن در بازار خبرداد و گفت: از دی ماه گذشته تاکنون چیزی حدود 26میلیون مرغ به علت بیماری تلف یا معدوم سازی شده است .که همین مسئله به همراه گرمای هوا موجب کاهش تولید تخم مرغ نیز شده است .

26 میلیون مرغ در کشور تلف شده است / صادرات به قطر علت کمبود تخم مرغ نیست

ناصر نبی پور در گفت گو با جام جم آنلاین افزود: در حال حاضر در تهران ظرفیت نگهداری 14 تا 15 میلیون مرغ تخم گذار را داریم که متاسفانه بنا به دلایلی که ذکر شد این تعداد به زیر 3میلیون کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه نرخ هر کیلو تخم مرغ طی روزهای اخیر هزار و 500 تومانی افزایش یافت ادامه داد: مرغداران استان تهران، قزوین، قم و کرج در پی شیوع آنفولانزا و معدوم سازی مرغ های خود مجدداً توان جوجه ریزی واحد های خود را ندارند که در نهایت همین امر نوسانات قیمت را رقم زده است.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی صادرات تخم مرغ به قطر را عامل کمبود این محصول در بازار می دانند گفت: کل صادرات تخم مرغ از ایران به قطر تاکنون چیزی حدود 80 تن بوده است درحالیکه این رقم در مقایسه با تولید داخل رقم بالایی نیست.

نبی پور از بهبود این روند خبر داد وگفت: با جوجه ریزی هایی که از دی ماه گذشته صورت گرفته بزودی مقدار قابل توجهی تخم مرغ در میادین توزیع خواهد شد.

در حال حاضر هر کیلو تخم مرغ با نرخ ۵ هزار تومان معادل شانه‌ای ۱۱ هزار و دانه‌ای ۳۴۰ تومان درب مرغداری به فروش می‌رسد.

این روزها قیمت تخم مرغ روند افزایشی داشته که بنا به گفته تولیدکنندگان این محصول علت آن خلأ دوماهه در تولید و از بین رفتن ۳۰ درصد از گله‌های مرغ تخم‌گذار در ۶ ماه گذشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر