jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۵۴۲۰۸ ۰۱ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۷:۵۶

سرباز عاشق وقتی از آشنایی دختر مورد علاقه‌اش با مردی دیگر باخبر شد چاقو را برداشت و او را کشت. متهم یک‌بار در زندان خودکشی کرده و مدتی در بیمارستان امین‌آباد نیز بستری شده بود.

محاکمه سرباز عاشق‌ پیشه به اتهام قتل دختر همسایه

به گزارش جام‌جم، 6 مرداد 95، وقوع درگیری منجر به قتل به پلیس تهرانسر اطلاع داده شد. پسری 26 ساله با ضربه چاقو، دختر 23 ساله همسایه‌شان را کشته و متواری شده بود.

ساعاتی پس از حادثه، متهم خود را به کلانتری معرفی و انگیزه خود از قتل را اختلافات شخصی با مقتول اعلام کرد. او به زندان افتاد تا این که صبح دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محسن زالی محاکمه شد.

در ابتدای جلسه، پدر و مادر مقتول درخواست قصاص کردند. سپس متهم در جایگاه ایستاد و گفت: «از کودکی با سمیه و خانواده‌اش همسایه دیوار به دیوار بودیم. وقتی بزرگ‌تر شدم به او دل بستم و چهار سال با هم دوست بودیم تا این که مدتی پیش از قتل، بین‌مان اختلاف ایجاد شد. شک کردم پای مردی دیگر در میان باشد. روز حادثه با سمیه در پارکینگ خانه‌شان قرار گذاشتم. امیدوار بودم نیاید، اما آمد. وقتی از ماجرا پرسیدم گفت یک نفر هست که دو سه ماه پیش با او آشنا شده اما نه به دار است و نه به بار. وقتی این حرف را شنیدم به بهانه آوردن کادو به سمت ماشینم رفتم و چاقویم را برداشتم. با آن ضربه‌ای به سمت سمیه زدم و فرار کردم. چند دقیقه بعد، در تماس با پدرم از فوت سمیه باخبر شدم و خودم را به کلانتری معرفی کردم.»

متهم با بیان این که زمان حادثه پنج ماه از خدمت سربازی‌اش گذشته بود، در آخرین دفاع خود نیز گفت: «من لیسانس مخابرات دارم. همه زندگی‌ام سمیه شده بود. او را دوست داشتم اما همه چیز در عرض چند ساعت نابود شد. از سال 89 تحت نظر روانپزشک بودم و قرص‌هایی که می‌خوردم در وقوع این حادثه نقش داشت. وقتی به زندان افتادم، یک بار خودکشی کردم و یک بار هم قصد انجام این کار را داشتم که بقیه مانع شدند. 21روز هم در بیمارستان امین‌آباد بستری شدم. زندگی برای من ارزش چندانی ندارد چون به هدف و علاقه‌ام نرسیدم.» در پایان دادگاه قضات برای صدور رای وارد شور شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر