jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۵۳۴۰۳   ۲۹ تير ۱۳۹۶  |  ۲۱:۴۵

پروژه حذف دفترچه های کاغذی در مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی آغاز شد.

حذف دفترچه های کاغذی تامین اجتماعی آغاز شد

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: حذف دفترچه های درمانی کاغذی از پروژه های بزرگ سازمان تامین اجتماعی است که در سال های اخیر برای اجرای آن اقدامات گسترده ای در دستور کار قرار گرفته و در مرحله اول دفترچه های درمانی در مراکز درمانی ملکی این سازمان در سراسر کشور حذف شد.

وی افزود: این پروژه بزرگ که در ادوار مدیریتی گذشته نیز اقداماتی برای اجرای آن انجام شد ولیکن ناموفق مانده بود، در دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی اصولی در دستور کار واحدهای مختلف سازمان تأمین اجتماعی از جمله بخش های مرتبط با فن آوری اطلاعات قرار گرفت و به صورت هدفمند و چند مرحله ای آغاز شد.

سید تقی نوربخش به مرور اقدامات انجام شده برای حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی پرداخت و گفت: پس از اقدامات اولیه و ایجاد زیرساخت های IT و همچنین تعیین برنامه زمان بندی شده دقیق؛ این پروژه از اوایل سال ٩٥ در برخی مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی آغاز و تا پایان سال در تمامی مراکز درمانی وابسته به این سازمان در سراسر کشور تکمیل شد و جشن حذف دفترچه نیز در روزهای پایانی سال گذشته در بیمارستان دکتر معیری برگزار شد.

وی ادامه داد: حذف دفترچه درمانی در مراکز درمانی طرف قرارداد بخش دوم و تکمیلی این پروژه است که از روزهای ابتدایی اجرای پروژه مورد توجه قرار داشت. این پروژه از شهر یزد به صورت پایلوت آغاز شده و در این شهرستان پزشکان، داروخانه ها و مراکز درمانی طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی امکان ارائه خدمات به بیمه شدگان تأمین اجتماعی بدون استفاده از دفترچه درمان کاغذی را دارند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: موفقیت تکمیل پروژه حذف دفترچه در مراکز درمانی طرف قراداد با سازمان تامین اجتماعی که در واقع تمامی مراکز درمانی کشور را شامل می شود، در درجه اول نیازمند تعامل بین بخشی و ایجاد عزم و اراده قوی برای اجرای این برنامه است.

نوربخش همکاری کامل مراکز درمانی طرف قرارداد را از دیگر مسائل جدی در تحقق برنامه حذف دفترچه دانست و اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی به منظور ایجاد انگیزه بیشتر برای همکاری مراکز درمانی طرف قرارداد امکان تسهیل پرداخت هزینه های سهم این سازمان را فراهم کرده است و مراکز طرف قراردادی که با این پروژه همکاری دارند ٦٠ درصد هزینه سهم سازمان تأمین اجتماعی را به صورت آنلاین دریافت می کنند.

وی تأکید کرد: سازمان تامین اجتماعی آمادگی دارد که در صورت وجود عزم و اراده جدی در سایر اجزای نظام سلامت و همکاری سایر دستگاهها، این برنامه را در کوتاه ترین زمان ممکن در سراسر کشور اجرایی نماید.

برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل کلیک کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها