jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۵۱۴۷۲   ۲۴ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل بانک ملی با بیان این‌که قرار است نرخ سود بانکی بتدریج کاهش یابد، گفت: پیشنهاد این است که نرخ سود سپرده به کمتر از 15 درصد کاهش یابد.

به گزارش فارس،‌ محمدرضا حسین‌زاده مدیرعامل بانک ملی درخصوص کاهش نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات بانکی برای کمک به تولید اظهار کرد: بانک‌های دولتی تصمیم گرفتند که همسو با سیاست‌های دولت نرخ‌ها را پایین بیاورند.

وی با بیان این‌که هدف ما همراهی با دولت در کاهش نرخ سود است، افزود: قرار است نرخ سود بانکی بتدریج کاهش یابد. مدیرعامل بانک ملی در پاسخ به این نکته که گفته می‌شود برنامه شورای پول و اعتبار برای تثبیت نرخ فعلی سود و کاهش آن در آینده است، گفت: نظر شورای پول و اعتبار تثبیت نیست بلکه نرخ‌ها باید کاهش یابد. وی تصریح کرد: بانک‌ها منتظر تصمیم بانک مرکزی هستند تا نرخ را اعلام کند و ممکن است نرخ پایین‌تر از نرخ کنونی بیاید.

حسین‌زاده در واکنش به این جمله که برخی گمانه‌زنی‌ها از نرخ سود 12 درصدی برای سپرده‌های یکساله خبر می‌د‌هد، اظهار کرد: پیشنهاد این است که نرخ سود به کمتر از 15 درصد کاهش یابد. رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی بدون اعلام نرخ مدنظر بانک‌ها، تاکید کرد: شورای پول و اعتبار هرچه سریع‌تر در این زمینه تعیین تکلیف کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر