jamejamonline
بازار عمومی کد خبر: ۱۰۵۰۳۲۷   ۲۰ تير ۱۳۹۶  |  ۱۲:۰۲
طریقه مصرف و خرید مکمل بدنسازی در داروخانه اینترنتی مثبت سبز

طریقه مصرف مکمل بدنسازی

کراتین چیست؟

کراتین ترکیبی از دسته ترکیبات پروتئینی است که از سه آمینواسید متیونین، آرژنین و گلیسین تشکیل شده است. مکمل بدنسازی محصول مطمئن و بی‌خطری است که استفاده از آن مجاز می‌باشد، این مکمل می‌تواند به منظور افزایش حجم عضلات،‌کاهش خستگی عضلانی و افزایش عملکرد ورزشی مصرف شود.

استفاده از کراتین برای افزایش قدرت، تسریع بازگشت به حالت اولیه و کاهش درد عضلانی و افزایش حجم عضلانی با انجام مطالعات علمی متعدد اثبات شده است.

کراتین در سال ۱۸۳۲ توسط Chevruel دانشمند فرانسوی شناخته شد.کراتین را از کلمه یونانی kreas که برای گوشت به‌کار می‌رفته گرفته‌اند.

کراتین در بدن چه می‌کند؟

کراتین در بدن به ‌صورت ترکیب فسفاته (کراتین فسفات) درآمده و به ‌عنوان یکی از منابع ذخیره انرژی به‌ویژه در فعالیت‌ها و ورزش‌های سرعتی و انفجاری به‌کار می‌رود.

بیشتر ذخیره کراتین در ماهیچه‌های اسکلتی قرار دارد. این ماده باعث می‌شود که مولکول کراتین در داخل عضلات حبس شده و از ترشح کراتین در ادرار جلوگیری شود.

در سال‌های اخیر کراتین منوهیدرات به عنوان یک مکمل بدنسازی به صورت روزافزون توسط ورزشکاران در رشته‌های مختلف استفاده می‌شود.

مزایای کراتین:

تاثیر مکمل کراتین در بدن وابسته به میزان برداشت آن توسط عضلات می‌باشد. با توجه به اینکه این ماده هنوز از طرف کمیته بین‌المللی المپیک منع مصرف نشده است، در بین ورزشکاران به‌عنوان یک مکمل کارافزا از جایگاه خاصی برخوردار است.

اولین بار پس از مسابقات المپیک سال ۱۹۹۲ بارسلون پس از آنکه تعدادی از قهرمانان ادعا کردند از مکمل کراتین استفاده نموده‌اند، مصرف این مکمل در بین ورزشکاران رواج زیادی یافت.

عوارض کراتین:

اثر جانبی بارز شناخته شده از مصرف این مکمل افزایش وزن بدن فرد می‌باشد که هنوز تحقیقات درباره این تفاوت این اثر به تناسب وزن و ورزش هر فرد ادامه دارد.

این افزایش وزن به صورت تجمع آب در بدن به ‌ویژه در نواحی روده و ماهیچه اسکلتی است. تجمع آب ممکن است به کم‌آبی متعاقب دریافت کراتین منجر گردد. بنابراین توصیه می‌شود هنگامی که مکمل کراتین مصرف می‌کنید، حداقل ۳۰ گرم آب به ازای هر کیلوگرم بدن مصرف کنید.

علاوه بر افزایش وزن وکم آبی، کشیدگی و گرفتگی عضلات، برخی ناراحتی‌های کلیوی، تداخل با برخی داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و… نیز از احتمالات پس از مصرف بی‌رویه از کراتین عنوان شده است.

انواع مکمل کراتین:

 • کراتین مونوهیدرات خالص
 • کراتین به همراه گلوتامین
 • کراتین مونوهیدرات به همراه گلوکز
 • کراتین مونوهیدرات مایع

نحوه مصرف کراتین:

جهت نتیجه‌گیری کامل و صحیح لازم است مصرف کراتین را به دو مرحله بارگیری و نگهدارنده تقسیم کنیم.

مدت مرحله بارگیری ۵ روز است و مرحله نگهدارنده از روز ششم آغاز می‌گردد. مقدار مصرف این ماده ۱۵ گرم در مرحله بارگیری و ۴ تا ۸ گرم در مرحله نگهدارنده است.

به صورت زیر:

 1. نیم ساعت قبل از صبحانه
 2. نیم ساعت قبل از ناهار
 3. نیم ساعت قبل از تمرین
 4. دقیقا پس از اتمام تمرین

ذکر چند نکته مهم:

 • توصیه اکید پزشکان به تمام ورزشکاران این است که حتما مکمل‌های کراتین را از مکان‌های معتبری چون داروخانه‌ها تهیه کنند.
 • اگر در مرحله نگهدارنده وقفه ای ۵ روزه یا بیشتر ایجاد شود، باید مراحل بارگیری و نگهداری را دوباره از اول شروع کنید.
 • در کنار مصرف کراتین تنها می توانید از مکمل‌های فولات، ویتامین‌های B6 و B12 نیز استفاده کنید.
 • هنگام مصرف کراتین باید معده خالی باشد تا کراتین به خوبی جذب بدن گردد.
 • برای کسب نتیجه ایده آل بهتر است حداقل ۶ ماه کراتین را مصرف کنید.
 • کراتین زمانی بهترین اثر را دارد که همراه مواده قندی مصرف شود.
 • هنگام مصرف مکمل کراتین آب و مایعات به مقدار زیاد بنوشید.
 • زمان مصرف کراتین باید پروتئین مصرفی بدن را بالا ببرید.

داروخانه اینترنتی چیست؟

داروخانه اینترنتی چون تمام فواید به بار نشسته فضای مجازی، باعث آسایش و رفاه مردم شده است.

این فضا تا به امروز تا چه اندازه توانسته اعتماد شما را جلب نماید؟

داروخانه اینترنتی به چه فضایی گفته می شود؟

فضای یک داروخانه کامل که تمام اطلاعات و محصولات را در چارچوب مقررات به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین در اختیار مشتریان قرار می دهد، را داروخانه اینترنتی می نامند.

چگونه می توان به این فضا اعتماد کرد؟

باتوجه به آنکه محصولات به فروش گذاشته شده در این فضا مستقیما با سلامت افراد جامعه در ارتباط است، باید کنترل حداکثری بر آن صورت گیرد. در حال حاضر داروخانه های اینترنتی با داشتن تمامی مجوزهای بهداشتی و الکترونیکی، به فعالیت مجاز پرداخته اند.

توجه داشته باشید که مدارک معتبر باید بر روی سایت آنها قابل رویت و پیگیری باشد!

مزیت این فضا چیست؟

می توان بدون اغراق گفت که تاثیر فضای مجازی بر اکثر جنبه های زندگی مفید بوده است. یکی از مهم ترین این فواید دسترسی راحت تر به محصولات کمیاب است.

علاوه بر این، در داروخانه های اینترنتی البته انواع ممتاز آن، اطلاعات پزشکی کاملی در مورد تمام محصولات به فروش رسیده در یک داروخانه معمول در اختیار کاربر گذاشته می شود. اطلاعات مفیدی چون ترکیبات محصول، نحوه استفاده، فواید و خطوط قرمز محصولات، از بخش های بسیار مفیدی است که تنها شما در این فضا می توانید به آن دست یابید.

نکته متمایزی که در اینجا مطرح می شود این است که اطلاعات در فضای مجازی ثبت می گردد و خطای آن نسبت به اطلاعات ردوبدل شده در شلوغی یک داروخانه معمولی، به شدت کاهش می یابد. شما هر زمانی که بخواهید می توانید، روش مصرف، ترکیبات و دیگر موارد را خوانده و بررسی کنید.

نکته دیگر بحث امکان مقایسه محصولات است. شما هر محصول بدون نسخه ای که به آن احتیاج دارید را می توانید به آسانی با یکدیگر مقایسه کنید. به طور مثال یک کرم مرطوب کننده را در برندها، حجم ها، تنوع پوستی و… می توانید مقایسه نموده و با خواندن اطلاعات جامع پیرامون آنها، بهترین آن را برگزینید.

چه محصولاتی به فروش می رسند؟

با توجه به محدودیت های نسخه های پزشکان، تا به این جای کار تنها می توان در داروخانه های اینترنتی، محصولات بدون نیاز به نسخه را به فروش رساند. انواع ممتاز این داروخانه ها تمامی مکمل های دارویی، محصولات آرایشی و بهداشتی، تجهیزات پزشکی، محصولات مادر و کودک و… را در انواع مرغوب با امکان مشاوره آنلاین، بازگرداندن محصول و مشاوره حین استفاده، ارائه می دهند.

نکته مهم، ارسال های رایگان:

شاید بتوان گفت که ارزشمندترین جنبه فروشگاه های اینترنتی به طور کلی، بحث کم شدن ترددهای پردردسر شهری است. شما در محل کار خود هم می توانید محصولات دلخواه خود را با یک مشاوره عالی، انتخاب و به وسیله پیک رایگان اکثر داروخانه های اینترنتی، تحویل بگیرید.

خانم های خانه دار و بچه دار، افراد شاغل و افرادی که در برخی شهرستان ها از برخی دسترسی ها محرومند، از عمده طرفداران داروخانه های اینترنتی هستند.

امروزه با توجه به اعتباری که کاربران به یک فروشگاه می دهند، شما با یک سرچ ساده می توانید به بهترین داروخانه اینترنتی پیرامون خود دست یابید. داروخانه ای که محصولاتی کامل با اطلاعاتی تکمیل و همراه با تخفیفات و جشنواره ها داشته باشد، باعث رضایت حداکثری مشتریان می شود.

برخی داروخانه های اینترنتی چون داروخانه اینترنتی مثبت سبز در کنار تمام ویژگی های تایید شده این فضا، به یک مجله پزشکی معتبر نیز مجهز است که در کنار فعالیت اصلی، به هموطنان اطلاعات به روز شده در تمام زمینه های پر جست و جو را به زبانی ساده داده و محصولات مرتبط با آن را معرفی می کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: