jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۴۸۷۵۹   ۱۵ تير ۱۳۹۶  |  ۱۸:۲۰

یک روزنامه آمریکایی نوشت: حزب‌الله لبنان اینک 150 هزار موشک و راکت با بردهای مختلف برای هدف قرار دادن رژیم صهیونیستی دارد.

نشانه گیری 150 هزار راکت حزب‌الله به سوی رژیم صهیونیستی

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، روزنامه «واشنگتن تایمز» نوشت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته حزب‌الله لبنان اینک 150 هزار موشک و راکت با بردهای مختلف دارد که می‌تواند شهرها و دهکده‌های رژیم صهیونیستی را هدف گیرد. اینک قدرت حزب الله نسبت به سال 2006، 10 برابر شده است.

واشنگتن تایمز در ادامه با اشاره به حمایت ایران از حزب الله مدعی شد که ایران امروز برنامه جدیدی دارد به طوری‌که در ماه‌های اخیر یک کارخانه زیر زمینی تولید موشک را در لبنان ساخته است.

این روزنامه سپس نوشت: حضور حزب‌الله فراتر از جنوب لبنان حس می‌شود به طوری‌که کنترل بندر و فرودگاه بیروت را در دست گرفته و قوی‌ترین فراکسیون در دولت لبنان است.

حزب الله همچنین موشک‌ها و راکت های زیادی را در زیر منازل، مدارس، بیمارستان‌ها و مساجد مستقر کرده است.

حزب الله در نکته‌ای دیگر که موید مهیا کردن خود برای یک درگیری جدید است، چندین پست دیده‌بانی را در مرز با رژیم صهیونیستی ایجاد کرده است.

واشنگتن تایمز افزود: «سید حسن نصرالله» رهبر حزب الله لبنان نیز در جریان سخنرانی ماه گذشته تهدید کرد مرزهای لبنان را به روی ده‌ها هزار مبارز شیعه ایران، عراق، یمن، افغانستان و پاکستان باز خواهد کرد. این بدان مفهوم است که اولویت سران حزب‌الله و ایران ایجاد هلال شیعی در منطقه از تهران تا دریای مدیترانه است.

این روزنامه در خاتمه ضمن اشاره به حمایت‌های عناصر مستقل در دل دولت لبنان از حزب‌الله و جایگزین کردن نیروهای حزب‌الله در جنوب لبنان، خواهان تداوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای ضربه زدن به سپاه و ایفای نقش بیشتر به نیروهای صلح‌بان سازمان ملل متحد موسوم به «یونیفل» در جنوب لبنان شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

قطعا هدف راهبردی آمریکا، مهار قدرت جمهوری اسلامی و مولفه‌های قدرت هسته‌ای، موشکی و... از طریق وارد آوردن فشار و انجام مذاکره است. این کشور برای دستیابی به هدف خود به سکوی پرتاب اولیه یعنی برجام نیاز دارد که براساس آن بتواند پله‌های بعدی را طی کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر