jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۶۶۶۲   ۱۰ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

از فردا و با شرکت 36 کشور جهان در مشهد برگزار می‌شود

نهمین اجلاس رادیو و تلویزیون‌های اسلامی

دبیرکل اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی، با اشاره به انتخاب مشهد مقدس به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام گفت: نهمین اجلاس مجمع عمومی رادیو و تلویزیون‌های اسلامی با حضور 230 شبکه از 36 کشور، از 11 تا 13 تیرماه در این شهر برگزار می‌شود.

به گزارش ستاد خبری نهمین اجلاس رادیو و تلویزیون‌های اسلامی، حجت‌الاسلام علی کریمیان با اشاره به فعالیت‌های اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی و نقش آن در منطقه عنوان کرد: این اتحادیه تنها مجموعه‌ای است که در عرصه جهانی از جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت و اندیشه انقلاب اسلامی دفاع می‌کند.

کریمیان با بیان این‌که قرار بود این اجلاس در کشور دیگری برگزار شود، افزود: با این حال چون مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 معرفی شده، این اجلاس به مدت سه روز و با حضور 800 مهمان داخلی و خارجی در این شهر بین‌المللی برگزار می‌شود. او ادامه داد: شعار اجلاس نهم، «مشهد الرضا خاستگاه وحدت و تمدن اسلامی» تعیین شده است.

دبیرکل اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی خاطرنشان کرد: انتخاب شبکه برتر اسلامی، تجلیل از خانواده شهدا، انتخاب برترین فیلمساز جهان اسلام و نمایش مستندهایی در مورد عراق، سوریه، لبنان و یمن بخش‌های مختلف این اجلاس را تشکیل می‌دهد.

کریمیان با اشاره به دیگر بخش‌های این اجلاس عنوان کرد: در کنار مجمع عمومی شاهد برپایی هفتمین بازار فیلم اسلامی، ششمین نمایشگاه تجهیزات و فناوری رسانه، دومین نشست فعالان ‌فضای مجازی و هفتمین دوره جشنواره اتحاد خواهیم بود که هریک جزو برنامه‌های اصلی اجلاس نهم هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر