jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۴۵۳۶   ۰۸ مرداد ۱۳۸۵  |  ۲۳:۴۹

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تا پایان برنامه چهارم توسعه 3600 میلیارد تومان برای مقاوم سازی مدارس هزینه می شود.


به گزارش ستاد اطلاع رسانی اردوهای هجرت بسیج سازندگی ، علی اکبر آقایی با اشاره به گزارش های ارائه شده از سوی سازمان نوسازی مدارس و وزارت آموزش و پرورش به کمیسیون عمران مجلس در خصوص مقاومت مدارس ، این گزارش ها را نگران کننده خواند و بر ضرورت توجه بیشتر به مقاوم سازی مدارس تاکید کرد. وی از دستور رئیس مجلس شورای اسلامی برای تشکیل کارگروهی ویژه به منظور مقاوم سازی مدارس خبر داد و گفت : در این زمینه جلسات متعددی بین وزارت مسکن ، معاونت نوسازی مدارس و کمیسیون عمران و آموزش و شخص رئیس مجلس برگزار شده است . رئیس کمیسیون عمران مجلس در این خصوص توضیح داد: در سال اول برنامه چهارم 600 میلیارد تومان به مقاوم سازی مدارس اختصاص یافت و در سالهای 85 ، 86 و 87 سالانه هزار میلیارد تومان اعتبار به این مساله اختصاص می یابد. رئیس کمیسیون عمران مجلس به بازسازی مدارس کنونی و ساخت مدارس جدید توسط جوانان و دانش آموزان در اردوهای هجرت اشاره و تصریح کرد: باید از توان نیروهای متخصص بسیج برای نظارت و اجرای پروژه های مقاوم سازی مدارس بخصوص در فصل تابستان و اوقات فراغت جوانان استفاده بهینه شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر