jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۵۲۱۰   ۰۴ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه گفت: براساس گزارش‌های بین‌المللی که توسط داده‌های داخلی نیز تائید می‌شود، ایران در بین 40 کشور با بالاترین تعداد زنان بیوه یعنی بیش از یک میلیون نفر قرار دارد.

روزبه کردونی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به این‌که منطقه آسیای غربی و اقیانوسیه با حدود 82 میلیون نفر بالاترین تعداد زنان بیوه در دنیا را دارد تاکید کرد: در حالی که میزان رشد زنان بیوه در بین سال‌های 2010 تا 2015 در دنیا 9 درصد بوده، اما بالاترین درصد رشد زنان بیوه در جهان متعلق به خاورمیانه و آفریقای شمالی با 24/3 درصد است.

وی افزود: برخی تحولات بویژه افزایش درگیری‌های مسلحانه و جنگ‌های داخلی در خاورمیانه نقش بسزایی در افزایش شمار این زنان بویژه زنان جوان با کودکان خردسال داشته است.

مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه در ادامه گفت: طبق گزارش‌های بین‌المللی در کشورهایی نظیر افغانستان، عراق، سوریه سودان جنوبی و جمهوری آفریقای مرکزی زنان بیوه بشدت نیازمند کمک‌های بشردوستانه برای تامین حداقل‌های معیشتی خود هستند. وی تاکید کرد: در این مناطق هم وجود زنان بیوه سالمند که مسئولیت نگهداری از نوه‌های یتیم خود را به‌عهده دارند و هم بیوه‌گان کودک 10 تا 17 ساله وضع را دشوارتر کرده است.

مدیر کل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه در مورد وضعیت فقر زنان بیوه گفت: در سال 2015 در حدود 38 میلیون نفر از جمعیت زنان بیوه دنیا در فقر شدید به سر می‌برند و در تامین نیازهای اولیه و اساسی خود ناتوان هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر