jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۳۸۲۸   ۳۱ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

هرچند استان دیرالزور تحت تسلط نسبی گروه تروریستی داعش قرار دارد و امکان اطلاع‌رسانی دقیق درباره ابعاد و پیامدهای حمله موشکی ایران وجود ندارد، اما حضور پهپادهای مقاومت بر فراز این استان و ارسال اطلاعات دقیق هوایی نشان می‌دهد این حمله توانست استخوان‌بندی فرماندهی این گروه را متلاشی و آن را از زبده‌ترین عناصر خارجی خود محروم کند.

با این حال اخبار پخش شده در شبکه ماهواره‌ای المیادین به نقل از منابع ایرانی حاکی است یکی از موشک‌ها مستقیما به مقر فرماندهی داعش در منطقه المیادین دیرالزور اصابت کرده است و تاکنون بر اثر اصابت مستقیم این موشک به ستاد فرماندهی، دست‌کم 50 نفر از فرماندهان و کادر داعش از جمله شش نفر از فرماندهان لیبیایی داعش به هلاکت رسیده‌اند.

در بین فرماندهان داعشی به هلاکت رسیده نام ابوعامم اللیبی و عبدالقادر الفراتی ملقب به ابوحارث دیده می‌شود.

با توجه به این‌که عناصر خارجی داعش، نقش‌های اصلی را در سلسله فرماندهی این گروه تروریستی ایفا می‌کنند، به همین دلیل احتمال داده می‌شود کشته شدن این عناصر خارجی تا حدود زیادی توان رزمی و عملیاتی آن را کاهش داده و به سردرگمی در میان رده‌های عملیاتی آن دامن بزند. بویژه این‌که باید در نظر گرفت ارتش سوریه و هم‌پیمانان آن در محور مقاومت درنظر دارند در روزهای آتی‌، عملیات خود را برای آزادسازی استان دیرالزور و همچنین شهر استراتژیک المیادین آغاز کنند. از این‌رو حمله موشکی ایران به شهر المیادین که محل امن فرماندهان ارتش داعش بوده است، خواب از چشمان سرکردگان این گروه تروریستی ربوده و به همین دلیل داعشی‌ها راه ‌گریزی جز انتقال به بیابان‌های عراق یا روبه‌رو شدن با ارتش سوریه و رزمندگان هم‌پیمان آن را در روزهای آینده ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر