jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۳۵۳۱   ۳۰ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

پاتک شبانه پلیس تهران بزرگ به مخفیگاه مجرمان پایتخت به دستگیری 145 زورگیر و سارق و انهدام 30 باند سرقت منجر شد.

به گزارش جام‌جم، صبح دیروز، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح امنیت محله‌محور و دستگیری ده‌ها سارق سابقه‌دار تهران گفت: «ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ طی 24 ساعت، حدود 30باند زورگیری و سرقت را که شامل 145 نفر بودند، متلاشی کردند. 60 درصد دستگیر شده‌ها ساکن تهران و بقیه از شهرهای اطراف بودند که همگی در عملیات چندماهه و منسجم پلیسی به دام افتادند.»

سردار حسین ساجدی‌نیا 59 درصد این افراد را سابقه‌دار دانست و افزود: «60 درصد دستگیر شده‌ها زورگیر و کیف‌قاپ هستند. در این عملیات دو باند سرقت مسلحانه نیز متلاشی شد که اعضای یکی از این باند‌ها اقدام به سرقت کرده و دیگری نیز قصد سرقت از یک مغازه فرش‌فروشی را داشتند که دستگیر شدند.» در عملیات پلیس پایتخت، یک باند سرقت و فروش خودروهای مسروقه نیز متلاشی شده و بیش از 60 دستگاه خودرو از آنها به دست آمده است.

وی با بیان این موضوع ارزش کل اموال مسروقه را بیش از 24 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: طرح امنیت محله‌محور و برخورد با اراذل و اوباش تهران در روزهای آینده ادامه خواهد داشت و با توجه به شروع فصل تابستان و مراجعه شهروندان به پارک‌ها و مناطق تفریحی، طرح پارک‌ها نیز برای ارتقای آرامش مردم در دستور کار پلیس قرار خواهد گرفت.

فرمانده انتظامی پایتخت در ادامه به موضوعات دیگری از جمله امنیت تهران پرداخت و با مطلوب توصیف کردن آن گفت: «در روزهای اخیر در حوزه امنیتی هیچ مورد دستگیری در شهر تهران نداشتیم. براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده نیز، پست‌های ایست بازرسی در شهر تهران ادامه‌دار خواهد بود.»

او با اشاره به انتشار فیلمی از درگیری برخی ماموران و تجمع‌کننده‌ها، از برخورد پلیس با ماموران خاطی خبر داد و افزود: «روز یکشنبه، در مقابل یکی از موسسات مالی بین تجمع‌کننده‌ها و نیروهای پلیس درگیری رخ داد که متاسفانه چند نفر از عوامل پلیس خودسرانه عمل کردند و با تجمع‌کننده‌ها درگیر شدند. فرمانده میدان بلافاصله وارد عمل شد و به این اقدام آنها اعتراض کرد و سایر ماموران هم برای ممانعت از درگیری وارد عمل شدند. با مشخص شدن موضوع و بررسی ابعاد مختلف، برخورد قانونی لازم با خاطیان انجام شد.»

یزدان مرادی - حوادث

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر