jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۴۳۱   ۰۴ تير ۱۳۸۱  |  ۲۱:۲۶

ظرفیت پذیرش دانشجویان شاهد در دانشگاه ها مازاد بر ظرفیت پذیرش دانشگاه است بنابراین با پذیرش فرزندان شاهد در دانشگاهها به هیچ وجه ممانعتی از ورود افراد به دانشگاه صورت نمی گیرد مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت

ده هزار و908 شاهد، داوطلب شرکت در آزمون سراسری سال 81 هستند که از این تعداد10 هزار و782 نفر فرزند شهید و126 نفر همسران شهدا و افزون بر آن 15 هزار و428 داوطلب از خواهران و برادران شهدا هستند. دکتر محمد روشن افزود: بر اساس قانون مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی ،5 درصد سهمیه مازاد به فرزندان شاهد اختصاص دارد که امسال صرفا 5/2 درصد از آن توسط فرزندان شهدا اشغال شده است.وی دلیل تکمیل نشدن ظرفیت 5 درصد را جمعیت دانشجویی فرزندان شاهد خواند و گفت : افزون بر آن کسانی می توانند امکان استفاده از سهمیه شاهد را داشته باشند که بتوانند از میدان رقابت علمی به نحو مطلوب خارج شوند. دکتر روشن تاکید کرد: امسال آمار فرزندان شهدای ما در مقاطع ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستان رو به کاهش بود و به عکس آمار آنها در راهیابی به دانشگاه ها در اوج خود قرار داشت و پیش بینی می شود این آمار در مدت شش سال آینده ثابت باشد و پس از آن سیر نزولی طی کند. وی درباره کیفیت و سطح علمی دانشجویان شاهد گفت : فرزندان شاهد به طور متوسط4 برابر استانداردهای موجود به مقاطع تحصیلات تکمیلی راه می یابند، در حالی که اعمال سهمیه در تحصیلات تکمیلی به صورتی بسیار کمرنگ وجود داشته و حتی برخی فرزندان شهدا ترجیح می دهند بدون استفاده از هرگونه سهمیه ای در عرصه رقابت ورود به تحصیلات تکمیلی شرکت کنند. مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید افزود: برای مثال ، سال گذشته تنها یک نفر در رشته فوق تخصصی سینوس و گوش پذیرش شده و با توجه این که به لحاظ قانونی در رشته های فوق تخصصی هیچ گونه سهمیه ای مدخلیت ندارد ؛ اما یکی از فرزندان شهدا توانست در این رشته پذیرفته شود وی با اشاره به تقویت بنیه علمی دانش آموزان شاهد اظهار کرد: امسال با همکاری آموزش و پرورش ، کلاسهای تقویت علمی برای داوطلبان شرکت در آزمون سراسری فرزندان شاهد برگزار شد و کسانی هم که 2 سال از اخذ دیپلم آنها می گذرد، از سوی خود بنیاد شهید در کلاسهای آمادگی کنکور شرکت کردند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر