jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۴۲۶۳۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

‌رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از کاهش 30 درصدی مرگ مادران باردار در سیستان و بلوچستان خبر داد.

‌به گزارش ایسنا، ‌محمودرضا میری اظهار کرد: به دنبال اجرای طرح‌ها و توسعه زیر‌ساخت‌ها که نتیجه آن در سال‌های آتی آشکار خواهد شد، ‌بهبود شاخص‌های سلامت از هم‌اکنون آغاز شده است که کاهش 30 درصدی مرگ مادران باردار در سطح استان و کاهش 50 درصدی آن در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، کاهش 80 درصدی در موارد ابتلا به مالاریا، کاهش موارد تالاسمی به میزان 85 درصد و به صفر رساندن موارد مرگ ناشی از بیماری تب خونریزی‌دهنده از جمله این دستاوردها بوده است.

وی با تاکید بر ضرورت رشد همه‌جانبه تمامی مولفه‌های مرتبط با سلامت در استان سیستان و بلوچستان، ایجاد اشتغال، افزایش سطح درآمد مردم و بهبود دسترسی به خدمات بهداشت و درمان را از ملزومات ارتقای سلامت عنوان کرد و گفت: تحولات بزرگی در حوزه اقتصادی و اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان آغاز شده است.

میری با اشاره به اقداماتی که برای توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان در استان انجام شده است، افزود: دسترسی مردم استان به گاز طبیعی، توسعه زیر‌ساخت‌های ارتباطی و جاده‌ای و اتصال سواحل مکران به شبکه ریلی کشور، توسعه بندر چابهار، اجرای طرح انتقال آب با لوله به اراضی حاصلخیز دشت سیستان، اجرای ده‌ها طرح بزرگ صنعتی و اشتغال‌زا مانند پتروشیمی و طرح توسعه معادن نه‌تنها بستر لازم برای زدودن دائمی غبار محرومیت از چهره زیبای این استان را فراهم می‌کند، بلکه با ایجاد فرصت‌های شغلی و افزایش سطح درآمد مردم، توسعه پایدار سلامت را نیز تضمین خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر