jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۱۰۴۲۳۲۶   ۲۷ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۷

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، اعلام کرد که بهبود روابط آمریکا با کوبا را که در دولت باراک اوباما انجام گرفته بود، کاملا لغو می‌کند.

ترامپ بهبود روابط آمریکا با کوبا را کاملا لغو کرد

به گزارش جام جم آنلاین ، دونالد ترامپ گفت: منع گردشگری آمریکایی‌ها در آن کشور دوباره برقرار و تحریم‌های کوبا اعمال می‌شوند.

هرچند بنا به گزارش‌ها، با تصمیم ترامپ سفارت آمریکا در هاوانا بسته نمی‌شود و برخی از روابط تجاری و پرواز هواپیماها برقرار خواهد ماند.

ترامپ گفت تا زمانی که زندانی‌های سیاسی در کوبا آزاد نشوند، آمریکا تحریم کوبا را رفع نمی‌کند.

چند زندانی سیاسی سابق کوبایی در سخنرانی رئیس جمهور آمریکا حاضر بودند و او در ابتدای صحبت‌هایش آنها را ستایش کرد.

ترامپ گفت: "کوبای آزاد چیزی است که به زودی به دست خواهیم آورد."

ترامپ در شهر میامی در جنوب ایالت فلوریدا و در نزدیکی کوبا و با جمعیت بالای کوبایی‌تبار صحبت می‌کرد. اغلب آمریکایی های کوبایی تبار در ایالت فلوریدا زندگی می کنند.

او گفت در وعده‌های انتخاباتی‌اش گفته بود که صدای علیه سرکوب خواهد بود و با همین وعده آمریکایی‌ها کوبایی‌تبار به او رای دادند، و حالا او وعده خود را عملی می‌کند.

رئیس جمهور آمریکا به کمونیسم و به فیدل کاسترو حمله کرد و گفت بهبود روابط در دولت باراک اوباما "توافقی یک‌طرفه" بوده و تنها به حکومت کوبا سود رسانده است.

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، در آخرین سال ریاست جمهوری پس از نیم قرن روابط دیپلماتیک با کوبا را برقرار و بعضی محدودیت‌ها را لغو کرد.

سپس ترامپ در این سخنرانی ، ایران را به گسترش خشونت و بی ثباتی در منطقه متهم کرد.

وی به توافق هسته‌ای با ایران اشاره کرد و گفت : آنها (دولت قبلی آمریکا) با دولتی توافق کردند که خشونت و بی ثباتی را در منطقه می پراکند و در ازای آن هیچ چیزی نگرفتند. به این فکر کنید. هیچ چیزی نگرفتند. آنها(ایرانی ها) برای همه چیز جنگیدند و ما به اندازه کافی سخت نجنگیدیم (تلاش نکردیم) اما اکنون آن روزها به سر آمده است. اکنون برگ برنده در دست ما است و ما اکنون کارت را در دست داریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر