jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۲۲۲۷   ۲۷ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

دزد مسلح که با چهره گریم‌شده به چهار بانک در تهران دستبرد زده بود، با اتهام محاربه روبه‌رو شد. او بزودی در دادگاه انقلاب محاکمه می‌شود.

به گزارش جام‌جم، این مرد میانسال ساعت یک بعدازظهر 18 اسفند سال گذشته درحالی که سلاحی به دست داشت، با چهره گریم شده خودش را به جای یک پیرمرد جا زد و وارد بانک ایران‌زمین در خیابان شریعتی حوالی خیابان ظفر شد. او با تهدید افراد حاضر در آنجا پنج میلیون تومان پول دزدید و فرار کرد. متهم درحال فرار بود که کلاه‌گیس وی روی زمین افتاد و در همان حوالی توسط ماموران گشت پلیس خلع سلاح و بازداشت شد. پس از دستگیری وی، ماموران اطلاعاتی به دست آوردند که نشان می‌داد او در طول یک سال گذشته به شیوه‌ای مشابه به سه بانک دیگر در محله‌های تهران دستبرد زده و مسلحانه پول از آنجا به سرقت برده است. با مشخص شدن این موضوع، ماموران به تحقیق از دزد مسلح بازداشت شده پرداختند، اما او فقط دزدی از بانک شعبه ایران‌زمین در خیابان شریعتی را پذیرفت و دستبرد به سه بانک دیگر را منکر شد. این درحالی بود که با توجه به انکار سه فقره دزدی بانک، شواهدی که پلیس به دست آورده بود، شهادت کارکنان و مدیران سه بانکی که مورد دستبرد مسلحانه قرار گرفته بود و فیلم دوربین‌های مداربسته که نحوه دزدی متهم را ثبت کرده بودند، همگی حکایت از این موضوع داشت که متهم مذکور دست به این سرقت‌های سریالی و مشابه زده است.

سرانجام چند روز پیش پس از آخرین دفاع از متهم به اتهام دزدی مسلحانه از چهار بانک در تهران، پرونده از مصادیق محاربه شناخته شد و به دادگاه انقلاب تهران ارسال تا او بزودی در دادگاه پای میز محاکمه بنشیند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر