jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۱۹۹۲   ۲۷ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیر پایگاه میراث جهانی برج قابوس در جلسه پلان مدیریتی برج قابوس اظهار داشت: مطالعه، بررسی و تحقیق شرایط محیطی بر کالبد گنبد قابوس در دهه گذشته بر مبنای مدارک و اسناد موجود و نتیجه طرح اکشن پلان یا اجرای پلان مدیریتی مجموعه قابوس در برنامه نخست از جمله طرح‌های مطالعاتی سال 96 خواهد بود.

به گزارش جام جم، جاوید ایمانیان افزود: 2 طرح مطالعاتی دیگر با تخصیص 120 میلیون تومان در دست اقدام است.

وی تصریح کرد: اگر در سال 96 اعتبارات دیگری تخصیص یابد بنا داریم، مطالعات زیر سطحی و سازه‌ای بنا روی تپه و وضعیت آن در گذشته و مقدار مقاومت آن در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله را انجام دهیم.

ایمانیان یادآور شد: نمایندگان مجلس بویژه نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی می‌تواند ردیف و بودجه استانی را فراهم کند تا با تخصیص بودجه ملی، شرایطی فراهم شود و بتوانیم از یونسکو اعتباراتی جذب کنیم.

وی تاکید کرد: برج قابوس یکی از 21 اثر جهانی در کشور است و امسال جزو 16 جاذبه گردشگری نخست کشور شناخته شده که باید مسئولان استانی و شهرستانی در کنار مردم، نسبت به حفاظت و مرمت و نگهداری آن همت گمارند.

وی اظهار کرد: برج قابوس یکی از شاخص‌های معماری دنیاست و یکی از شرایط سخت این برج، منحصر به فرد بودن آن است.

ایمانیان گفت: برای ایجاد زیر ساخت‌های گردشگری در گنبدکاووس، نیاز به مشارکت مردم و مسئولان و همکاری بین این دوست تا رویدادهای اجتماعی مدیریتی صورت گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر