jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۱۷۰۷   ۲۵ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

«آتش‌باش تا برافروزی» عنوان کتابی است که در آن گزیده‌ای از سخنان خواجه عبدالله انصاری به همت غلامرضا امامی گردآوری شده است.

به گزارش تسنیم، این کتاب با دیباچه‌ای از غلامرضا امامی در تعریف عرفان و معرفی پیر هرات آغاز می‌شود: «درخشان‌تر از همه این که عرفان، شعر فارسی را از مداحی و بیهوده‌سرایی، رهایی بخشید. بسیاری از شاعران بزرگ، چون عارف شدند، درگاه امیران و وزیران را رها کردند و به جای عیش و نوش و بیهوده‌سرایی، جامه وصله‌دار پوشیدند و به میان مردم رفتند و با مردم نشستند، برخاستند و کوشیدند تا با آوردن قصه‌ها و مثل‌های مردم به زبان مردم سخن بگویند و آنان را به عشق، برادری و گذشت دعوت کنند. آثار عطار و مولوی و دیگر شاعران عارف، سرشار از این گونه قصه‌ها و مثل‌هاست.» امامی، نویسنده و مترجم نام آشنای کتاب کودک و نوجوان در این کتاب 60 جمله از خواجه عبدالله را گرد آورده است. علی‌اکبر صادقی نیز نقش و تذهیب این اثر را به‌عهده داشته است.

این کتاب نخستین بار سال 1357 از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده و هم‌اکنون با ویرایشی متفاوت راهی بازار کتاب شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر