jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۱۳۱۶   ۲۴ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

پزشکی قانونی مرگ دو بیمار در ریزش آوار بیمارستان سینای تهران در سال 57 را تائید کرد .

به گزارش جام‌جم، چهارم مرداد‌ سال57 آتش‌نشانان در تماس مسئولان بیمارستان سینا در تهران در جریان حادثه ریزش آوار در دو بخش بیمارستان قرار گرفتند. بررسی‌ها نشان می‌داد در این حادثه ده نفر مصدوم شده و 11 نفر جان باخته‌اند، همچنین ریزش دربخش جراحی و داخلی بیمارستان به‌دلیل گودبرداری در ساختمان مجاور برای توسعه بیمارستان رخ داده است.

39 سال از این حادثه مرگبار گذشته بود که اوایل اردیبهشت امسال دو خانواده با حضور در شعبه ششم بازپرسی دادسرای جنایی تهران با طرح شکایتی خواستار رسیدگی به پرونده مرگ پدران در حادثه ریزش بیمارستان شدند تا مقصران حادثه شناسایی و با آنها برخورد قانونی شود.

تحقیقات از این دو خانواده نشان می‌داد یکی از قربانیان قاسم بوده که برای عمل جراحی زانو در بیمارستان بستری و دیگری مردی کشاورز به نام شعبانعلی بوده که به دلیل درمان دردپاهایش به بیمارستان رفته و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود.

همزمان با این شکایت‌ها، تحقیقات با دستور بازپرس مدیرروستا آغاز شد تا این که با گذشت بیش از یک ماه از این شکایت‌ها، دیروز مسئولان پزشکی قانونی تهران به قاضی محسن مدیرروستا، بازپرس پرونده اعلام کردند پس از بررسی پرونده مرگ این دو نفر در پزشکی قانونی که مربوط به 39 سال پیش بوده، معلوم شد این دو نفر در روزی که حادثه رخ داده در بیمارستان سینا بستری بودند که بر اثر ریزش آوار فوت کرده‌اند. همچنین پزشکی قانونی اعلام کرده بود، مرگ این دو بیمار بر اثر شکستگی و خردشدن جمجمه بر اثر اصابت جسمی سخت بوده است.

با مشخص شدن این موضوع که هر دو بیمار بیمارستان در حادثه ریزش آوار فوت کرده‌اند، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد. بنابراین قرار شد آتش‌نشانی نیز از طریق بایگانی خود علت آن حادثه را اعلام کند. به محض تائید نهایی علت حادثه، مقصرانی که در این حادثه نقش داشته‌‌اند، برای تحقیقات به دادسرا احضار خواهند شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر