jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۱۲۲۳   ۲۴ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

در حالی که مسلمانان جهان قرار است‌ در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان ـ که از سوی حضرت امام خمینی (ره) به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری شده است ـ در راهپیمایی‌های سراسری، ادامه اشغال قدس شریف، نخستین قبله مسلمانان و سایرسرزمین‌های فلسطینی از سوی رژیم غاصب اسرائیل را محکوم کنند، یکی از مقامات این رژیم اقرار کرد،‌ فلسطینی‌ها قبل از یهودیان در این سرزمین حضور داشتند.

این اعتراف جنجالی توسط‌ موشه گافنی رئیس کمیسیون مالی پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) مطرح شده است.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی معا،‌ گافنی وابسته به حزب یدیعوت‌ها توراه در نشستی که در نیویورک برگزار شد، از طرح سازش با فلسطینیان پشتیبانی کرد. وی گفت: از قوانینی که توسط جناح راست در کابینه اسرائیل ارائه شده، خشنود نیستم و اگر می‌توانستم، با آنها مخالفت می‌کردم.

رئیس کمیسیون مالی پارلمان رژیم صهیونیستی اعتراف کرد: فلسطینیان قبل از ما در این سرزمین سکونت داشتند و ما آنها را اخراج کردیم.

اعتراض این نماینده صهیونیست به اشغالگری رژیم صهیونیستی در حالی است که پیشتر نیز مهاجرت یهودیان از اقصی نقاط جهان به فلسطین و اشغال این سرزمین، از سوی بسیاری از مقام‌های رسمی و افراد نخبه مورد انتقاد قرار گرفته بود.

اسرائیل شاهاک، حاخام المبرگ، اسرائیل شامیر و خانم فلسیالانگر،‌ از اندیشمندان یهودی هستند که اشغالگری اسرائیل را زیر سوال برده‌اند. شاهاک، نویسنده کتاب آیین یهود، تاریخ یهود ، برخی رهبران رژیم صهیونیستی را همدست نازی‌ها توصیف می‌کند.

او که استاد شیمی دانشگاه بیت‌المقدس و رئیس جمعیت حقوق مدنی و حقوق‌بشر در سرزمین‌های اشغالی است،‌ از منتقدان سرسخت دنیاطلبان یهود و صهیونیست‌های غاصب بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر